הנשיא אובמה: תומך בנישואים חד-מיניים

נשיא ארה"ב אובמה הכריז אמש לראשונה על תמיכתו בנישואים חד-מיניים - חצי שנה בלבד לפני הבחירות לנשיאות במדינה. דבריו, שנאמרו במהלך ריאיון לרשת ABC אמר אובמה: "אני חושב על אנשים שמסורים זה לזה ומגדלים ילדים - מגיע להם להינשא". המועמד הרפובליקני רומני לא שינה את עמדתו: "נישואים הם בין גבר לאישה"

תומך בנישואים חד מיניים. אובמה (רויטרס)

צעד משמעותי עבור הקהילה ההומו-לסבית בארה"ב: בפעם הראשונה הצהיר הנשיא ברק אובמה כי הוא תומך בנישואים חד-מיניים, ובכך שם קץ לחודשים ארוכים של חוסר ודאות ותסכול סביב הנושא.

בריאיון שהעניק אובמה לרשת הטלוויזיה ABC, שאף הפסיקה את שידוריה הרגילים על מנת לשדר את דבריו, הגדיר אובמה את הליך המחשבה שלו בנושא כ"אבולוציה", והדגיש שהגיע לדעתו הסופית בעקבות שיחות שערך עם אשתו ובנותיו, וכן עם אנשי צוותו שהם הומואים ולסביות מוצהרים.

"אני חושב על אנשים מהצוות שלי, שנמצאים במערכות יחסים מונוגמיות ומסורים זה לזה באופן יוצא מן הכלל, שמגדלים ביחד ילדים. אני חושב על החיילים שנמצאים אי שם ושומרים עלי ומתוסכלים מכיוון שהם לא יכולים להינשא", אמר הנשיא בריאיון. "בנקודה מסוימת הגעתי למסקנה שעבורי באופן אישי, חשוב להתקדם ולומר שלבני זוג מאותו המין צריכה להיות הזכות להינשא זה עם זה".

דברי אובמה לא משנים את עמדתו של המועמד הרפובליקני לנשיאות, מיט רומני. "נישואים הם בין גבר לאישה, זוהי עמדתי מהיום בו אני רץ לנשיאות והיא לא השתנתה", אמר רומני בכינוס של המפלגה הרפובליקנית באוקלהומה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת