נפרד ביללה: מת החתול השמן בעולם

אחרי שהגיע למשקל של 19 ק"ג, נכנס החתול מיאו למשטר דיאטה קפדנית, אבל זה היה מאוחר מדי: סיבוכים רפואיים שנבעו ממשקלו העצום הובילו אותו למצקה נשימתית, שהכריעה את גורלו. מנהלת המחסה שבו שהה הודיעה בצער רב על מותו של החתול, ששקל פי 4 מחתול רגיל

החתול מיאוו מתחיל דיאטה (AP)

מה שנחשב לכינוי גנאי אצל בני האדם, היה דווקא חינני במקרה של החתול מיאו, שהגיע למשקל שיא בארצות הברית ונחשב לחתול השמן ביבשת. אבל משקלו העצום העיב בסופו של דבר על מצבו הבריאותי של החתול הענק, והוביל למותו בסוף השבוע.

החתול הכתום בן השנתיים, ששקל כמעט 19 קילוגרמים, שהה בשבועות האחרונים במקלט מיוחד בסנטה פה, שבו היה אמור לעבור דיאטה קפדנית שתציל את חייו. עם קבלת הידיעה, פרסמה מנהלת המתקן מרי מרטין את החדשות בעמוד הפייסבוק שלה, בו כתבה: "בצער רב אני משתפת אתכם כי החתול מיאו עבר מצוקה נשימתית בשבוע שעבר שגבתה את חייו". לדבריה, ארבעה וטרינרים שונים ניסו להציל את חייו של מיאו, אך איש מהם לא הצליח לעצור את מה שהתברר בהמשך ככישלון ריאתי.

לשם השוואה, חתולים בני גילו שוקלים בדרך כלל 3-5 קילוגרמים, אך הרגלי התזונה החריגים שלו הובילו אותו לאכול סוג מזון אחד שעתיר מאוד בשומנים, וגרם לו להשמין ולהגיע לממדים העצומים שלו.

לפני קליטתו במתקן, הוא התגורר אצל בעליו, אישה בת 87 מניו-מקסיקו שהגיעה למסקנה שהטיפול בו "כבד עליה" ומסרה אותו לבית המחסה לחיות בסנטה פה. בבית המחסה היו נחושים להפחית ממשקלו של מיאו, אבל נראה שהיה זה מאוחר מדי, והמשקל הרב הוביל לסיבוכים רפואי שהכריעו את גורלו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת