סיכל פיגוע שתוכנן ליום השנה לחיסול בן לאדן

ארגון הביון האמריקני - ה-CIA - סיכל פיגוע שתכנן ארגון אל קעידה לרגל יום השנה לחיסולו של מנהיג הארגון לשעבר. גורמים אמריקנים הסבירו שמחבל מתאבד אמור היה לשאת מטען בתחתוניו להתפוצץ על מטוס נוסעים אמריקני בדרכו מתימן לארה"ב

סוכל ניסיון פיגוע, אילוסטרציה (רויטרס)

סוכנות הביון האמריקנית - ה-CIA - סיכלה מזימה לבצע פיגוע התאבדות במטוס נוסעים אמריקני, סמוך ליום השנה לחיסולו של מנהיג אל-קעידה אוסמה בן לאדן.

מדיווחים ראשונים עולה כי סניף אל-קעידה בתימן הוא האחראי לתכנון הפיגוע. הפלת המטוס הייתה אמורה להתבצע על ידי מחבל מתאבד, שנושא מטען נפץ בתחתוניו. גורמים רשמים בארה"ב מוסרים כי תוכנית הפעולה דומה לזו שסוכלה בשנת 2009, כשמחבל נתפס עם מטען בתחתוניו בטיסה מעל העיר דטרויט.

עוד נמסר כי סוכני ה-CIA שמו ידיהם על מתקן הנפץ, שמכיל מנגנון הפעלה מורכב ומתוחכם יותר מזה שנכשל בטיסה מעל דטרויט. בשלב זה בוחנים בארה"ב אם מטען הנפץ יכול היה לעבור בדיקה ביטחונית. על פי הדיווח, המטען לא הכיל מתכת, כך שיכול היה לעבור את גלאי המתכות בשדה התעופה.

מהבית הלבן נמסר כי לנשיא אובמה נודע על הסיכול עוד בחודש אפריל וכי הובטח לו כי לא נשקפה כל סכנה לציבור. ככל הנראה המחבל המתאבד טרם בחר מטרה או קנה כרטיס טיסה. עד כה לא נמסר האם נתפס המחבל, או מה עלה בגורלו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת