נתפס במשלוח מסין: גלולות מאפר גופות תינוקות

המחשבה אומנם מבעיתה, אבל בקרב דתות שונות במזרח נהוג לייחס סגולות מרפא לאבקה העשויה מעוברים ותינוקות מתים. רשויות המכס בקוריאה הדרומית סיכלו הברחה של התכשיר, במה שבחודשים האחרונים מסתמן כתופעה מסוכנת לבריאות הצרכנים

גלולות מאפר גופות. אילוסטרציה (shutterstock)

אנשי המכס של קוריאה הדרומית, שסרקו את תכולת משלוח שהגיע מסין, נדהמו כשהבינו שאלפי גלולות שהיו אמורות להיות מוברחות לשטח המדינה הכילו אפר גופות של תינוקות ועוברים. לפי אמונות שונות, יש בכוחו של אותו תכשיר מבעית לרפא מחלות.

הרשויות בסיאול החליטו להחרים את הסחורה שנתפסה, אך עם זאת ציינו שם כי הוחלט שלא לנקוט צעדי ענישה נגד איש מבין המבריחים בהתחשב בכמות המזערית שאותרה וכן בשל העובדה שהתכשיר לא היה מיועד לשיווק.

גורם במערך המכס הדרום-קוריאני, שהעדיף לשמור על אנונימיות סיפר ל"גארדיאן" הבריטי, כי מקורן של הגלולות שנתפסו באזוריה הצפוניים-מערביים של סין. הם מכילים אבקה שהופקה משריפת תינוקות ועוברים מתים, בתהליך הכולל ייבוש בתנורים ומסתיים בכתישה לאבקה.

תופעה מטרידה של ממש

תפיסת גלולות מסוג זה אינה אירוע חריג בביקורת הסחורה העוברת בין קוריאה הדרומית לבין סין. מנתונים עלה כי 35 מקרים דומים נרשמו מאז אוגוסט האחרון, ובסך הכל סוכלה עד כה הברחתן של כ-20,000 גלולות.

בליעת אפר הגופות השרופות נתפסת, כאמור, כבעלת סגולות מרפא דתיות - אך ברפואה רואים בכך תופעה מסוכנת מחשש שאותה האבקה מזוהמת ומסכנת את בריאות צרכניה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת