פוטין הושבע לנשיא רוסיה החדש-ישן

בטקס נוצץ ורב רושם, באחד האולמות המפוארים ביותר בעולם, הושבע היום ולדימיר פוטין שוב לנשיאה של רוסיה, זאת לאחר 4 שנים בהן כיהן כראש הממשלה. עשרות אלפי רוסים זועמים הפגינו בחוץ, אבל את השליט הכל יכול של רוסיה זה ממש לא מעניין. צפו בטקס המפואר

אחרי ארבע שנות היעדרות מהקרמלין, ו-12 שנה לאחר שהפך לראשונה לנשיא, הושבע היום ולדימיר פוטין שוב כנשיאה של רוסיה בטקס חגיגי ונוצץ, כשבחוץ כוחות המשטרה מנהלים קרבות רחוב מול המפגינים הרואים בחזרתו של פוטין לעוד שש שנים - את ניצחון הרשע.

האיש שכיהן כבר כנשיא, כראש ממשלה, כמרגל וכרב-מרגלים, נשבע אמונים בפני 2,000 מכובדים באולם סנט אנדרו שבקרמלין – אחד האולמות המפוארים ביותר בעולם. מלבד הברכות של המערכת הפוליטית הרוסית וסדרה של מנהיגים מהעולם, הנשיא הרוסי החדש-ישן קיבל את ברכתו של ראש הכנסיה הרוסית האורתודוקסית וגם לקח שוב לידיו את המזוודה עם הכפתור האדום - ועמה את האחריות לנשק הגרעיני הרוסי . 

פוטין בן ה-59 נשא נאום קצר לפני הרמת הכוסית הסמלית. למרות שהוא האיש החזק ברוסיה כבר שנים רבות, עכשיו הוא מחזיר לעצמו גם את התואר הרשמי מידיו של הנשיא בארבע השנים האחרונות, איש שלומו ומקורבו – דימיטרי מדבדב. 

"רוסיה נכנסת לשלב חדש של התפתחות לאומית. השנים הקרובות יהיו קריטיות לעתידה של רוסיה בעשורים שיבואו", הדגיש פוטין. לדבריו, מדבדב נתן דחיפה לכיוון המודרניזציה, וכי השינוי ברוסיה חייב להימשך. פוטין אף הוסיף ופירט על הצורך לחזק את הדמוקרטיה ואת הזכויות במדינה.

מחוץ לאולם בו נערכה ההשבעה הפגינו אלפי רוסים הטוענים כי פוטין אינו מייצג אותם ואת ארצם, ואינו דואג לרווחתם אלא רק לאנשי שלומו ולאותם אוליגרכים שנאמנים למשטרו. בהפגנות הסוערות שנערכו אמש במוסקבה, כוחות המשטרה עצרו לא פחות מ-4,000 בני אדם, בהם לא מעט אנשי אופוזיציה. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת