הגלויה של היטלר הצעיר נחשפת

בעיצומה של מלחמת העולם ה-1, בשנת 1916, שלח רב-טוראי אדולף היטלר גלויה לחבריו בגדוד. "מטפלים לי בשיניים", כתב הרודן העתידי. "בקרוב מאוד אחזור להתנדב ללחימה בחזית, ברכות לבביות - א' היטלר". ההיסטוריונים שחשפו את המסמך ההיסטורי המרעיש מסבירים כי "אחרי מות אמו, חבריו לגדוד היו המשפחה היחידה שנותרה לו"

הגלויה שהיטלר שלח בשנת 1916 (EUROPEANA)

באיחור של כמעט מאה שנים: ה-BBC פרסם השבוע גלויה אותה שלח הצורר הנאצי, אדולף היטלר, בזמן שירותו כחייל גרמני פשוט בימי מלחמת העולם הראשונה. הגלויה של האיש שהפך לרודן הנוראי בתולדות האנושות נמצאה במינכן על ידי אנשי "פרויקט ההיסטוריה האירופאית".

היטלר שלח את הגלויה בשנת 1916, בזמן שהחלים מפציעה. "הרגשתי צמרמורת חולפת בגופי כשהבנתי מה אני מחזיק בידי", העיד ד"ר סטיוארט לי, אחד ממוצאי המסמך ההיסטורי הנדיר. ד"ר לי אוסף מכתבים וגלויות שנכתבו על ידי אזרחים אירופים בתקופת מלחמת העולם הראשונה, אך גם הוא הופתע מהמכתב שהגיע לידיו. "נגעתי במשהו שידיו של היטלר אחזו בו", אמר ד"ר לי ההמום.

"בקרוב מאוד אחזור להתנדב ללחימה בחזית"

הגלויה המדוברת נשלחה לקארל לאנצהאמר, חבר לגדוד שבו שירת היטלר כשהיה בן 27. "לאנצהאמר היקר, אני במפקדת ארסאטץ במינכן, עכשיו מטפלים לי בשיניים, אגב, בקרוב מאוד אחזור להתנדב ללחימה בחזית, ברכות לבביות - א' היטלר", כתב הרודן העתידי.

ד"ר תומאס וובר, היסטוריון מאוניברסיטת אברדין שחקר את חייו של היטלר בתקופת מלחמת העולם הראשונה, טוען כי בתקופת החלמתו נהג היטלר לשלוח גלויות לחבריו הטובים. "הוא כתב לחבריו בגדוד כאילו היו בני משפחתו", הדגיש ד"ר וובר שטען כי מאז מות אמו - לא חש היטלר קרבה לאיש מלבד לחבריו לנשק.

ד"ר וובר טוען כי רצונו של היטלר הצעיר לחזור לחזית בתקופה שבה נכתבה הגלויה הוא תופעה נדירה, "אפילו בין הפטריוטים הקיצוניים ביותר", לדבריו. על פי חקירת הטקסט, הרודן האכזר חטא בלא מעט שגיאות כתיב. לדוגמא, המילה בגרמנית שמשמעותה "מיידי" נכתבה לא נכון. היטלר נהג להשמיד מסמכים מימיו כחייל עוד לפני עלייתו לשלטון, לכן טוענים החוקרים, הגלויה הופכת לנדירה ובעלת ערך רב אף יותר.

הפרטים שהיטלר לא הספיק למחוק מהביוגרפיה

ד"ר וובר מגלה עוד כי היטלר ניסה בעבר לשנות את העדויות באשר לחלקו במלחמת העולם הראשונה. באחד המקרים קיבל רוצח היהודים האכזר בהיסטוריה המלצה למדליה מידי קצין יהודי בכיר. הצורר האכזר בחר להשמיט את הפרט ה"מביך" הזה מתולדותיו.

הנמען ששמו מופיע על הגלויה, קארל לאנצהאמר, מת בשנת 1918. הגלויות המסתוריות הגיעו לידיו של אספן ממינכן. האיש, ששמו לא פורסם לבקשתו, העביר את המסמך הנדיר לידיהם הבטוחות של חוקרי ההיסטוריה שמרכזים את הטקסט תחת השם: פרויקט EUROPEANA 1914 - 1918.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת