מקסיקו: 23 גופות ערופות ראש נתלו מגשר, הושארו בארגזי קרח ובפחי אשפה

23 בני אדם נרצחו במקסיקו כחלק ממלחמות קרטלי הסמים במדינה. 9 בני אדם נתלו מגשר בעיר בצפון המדינה, וכמה שעות לאחר מכן אירעה פעולת הנקמה – 14 גופות ערופות ראש הושארו סמוך לתחנת המשטרה המקומית. במדינה נהרגו 50,000 בני אדם באלימות הקשורה לסחר בסמים מאז 2006

רצח במקסיקו, ארכיון (חדשות 2)

האלימות הרצחנית של קרטלי הסמים במקסיקו ממשיכה לזעזע: גופותיהם של 23 בני אדם נתלו על גשר והושארו בארגזי קרח ופחי אשפה בצפון מזרח מקסיקו בשתי תקריות שונות. האלימות היא חלק מהמלחמה המתמשכת בין קרטלי הסמים במדינה, מלחמה שהפכה את מקסיקו לאחת המדינות המסוכנות בעולם.

בתקרית הראשונה, גופותיהם של חמישה גברים וארבע נשים נמצאו תלויות על גשר בעיר נואבו לארדו, סמוך לגבול עם מדינת טקסס שבארה"ב. המשטרה טרם מצאה את האשמים ברצח, מעריכים כי הגופות התלויות נועדו להעביר מסר מקרטל סמים אחד לקרטל סמים מתחרה.

כמו שעות לאחר מכן, המשטרה מצאה 14 גופות שראשן נכרת בתוך פחי אשפה וקופסאות קרח שהונחו ליד תחנת משטרה באותה עיר. המשטרה אומרת כי אפשר שהרציחות הללו בוצעו כנקמה על תשע הרציחות הראשונות.

50,000 הרוגים ב-6 שנים

מאז 2006 נהרגו במקסיקו יותר מ-50,000 בני אדם מאלימות שמקורה במלחמה על הסחר בסמים בין ארגוני פשע במדינה. עשרות אלפי שוטרים הוצבו ברחבי המדינה בהוראת הנשיא פיליפה קלדרון כדי להלחם באלימות, אך ללא הצלחה יתרה עד כה.

מקסיקו שוכנת על נתיב הסמים הסואן בעולם: בין מרכזי גידול הסמים שבקולומביה ובמדינות אחרות בדרום ומרכז אמריקה, לבין צרכנית הסמים הגדולה בעולם - ארצות הברית. ב-1 ביולי ייערכו במקסיקו בחירות לנשיאות, ולפי הסקרים מפלגת PRI ששלטה במדינה עד 2000 תזכה בנשיאות מחדש. החוקה המקסיקנית אוסרת על הנשיא המכהן לרוץ לכהונה נוספת, לאחר שיסיים את שש שנות כהונתו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת