אנטישמיות בהודעת כרוז הרכבת בבלגיה: "ברוכים הבאים לרכבת לאושוויץ"

נוסעים יהודים שהיו על רכבת של חברת SNBC בבלגיה, הזדעזעו לשמוע את כרוז הרכבת קורא: "ברוכים הבאים לרכבת לאושוויץ. כל היהודים מתבקשים לרדת בבוכנוולד". אחד האחראים מטעם חברת הרכבת התנצל זמן קצר אחר כך, ובהמשך פורסם גינוי רשמי וחריף לאירוע החמור

"כל היהודים מתבקשים לרדת בבוכנוואלד". או (רויטרס)

התקשורת בבלגיה מדווחת על סערה אנטישמית המתחוללת במדינה, בעקבות אדם שהחליט להשמיע "בדיחה" אנטישמית במיוחד בכרוז רכבת שנסעה מנאמור לבירה בריסל: "ברוכים הבאים לרכבת לאושוויץ", קרא הנוסע והוסיף: "כל היהודים מתבקשים לרדת בבוכנוואלד".

הנוסעים היהודים שהיו על קרונות הרכבת שנסעה מנאמור לבריסל, נחרדו לשמוע את האמירה האנטישמית המופנית נגדם, והתרעמו על כך בפני הנהלת חברת הרכבת SNBC, שמיהרה להוציא הודעת גינוי מיידית לאירוע החמור. בחברה טענו כי "עם הישמע הדברים הקשים, ניגש פקח הרכבת אל התא בו נמצא המיקרופון - אך זה היה ריק".

החברה הלאומית לרכבות בבלגיה גינתה גם היא באופן מיידי את מעשיו החמורים וטענה כי היא "מתנערת מהמעשים הלא חוקיים הללו". עוד נמסר, עד כה לא נמצא האדם שביצע את המעשה, ולא ברור כיצד התאפשרה לו הכניסה לתא בו היה מצוי מיקרופון הכריזה. הנהלת הרכבת הגישה תלונה במשטרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת