הסודות של בן לאדן נחשפים במסמכיו האחרונים

מסמכים שנמצאו על ידי כח "אריות הים" האמריקנים בחווה בה הסתתר בין לאדן בפקיסטן, מגלים שמנהיג אל קעידה לא שלט בארגון כפי שסברו. "בין לאדן היה מתוסכל מחוסר היכולת של הארגון", כתב אחד המומחים, שגם גילה כי הטרוריסט הבכיר לא היה מרוצה כלל מיורשו

המסמכים האחרונים של בין לאדן נחשפים (חדשות 2)

אוסאמה בן לאדן לא היה המושך בחוטים בארגוני הג'יהאד המוסלמים סביב העולם, למרות שהטרוריסט הבכיר חי באשליות שזהו המצב - כך עולה ממסמכים שנמצאו במקום המחבוא שבו הוא חוסל בפקיסטן.

מכון המחקר של המרכז האמריקני לטרור פרסם באתר האינטרנט שלו חלק מהמסמכים הלא מסווגים שנמצאו בחווה בו נתפס בין לאדן על ידי אנשי יחידת "אריות הים" לפני שנה.

על בסיס מידע שעולה מ-17 מסמכים לא מסווגים שפורסמו, בן לאדן לא היה האיש המרכזי מאחורי ארגוני הג'יהאד בעולם, כמו שרבים חשבו. "בן לאדן היה מתוסכל מחוסר היכולת של הארגון", כתב אחד המומחים שניתח את המסמך.

מנהיג אל קעידה, שהיה תחת מצוד עוד לפני אירועי ה-11 לספטמבר, חי בשנים האחרונות לחייו תחת איום בלתי פוסק ונאלץ לחיות במסתור. מהמסכים עולה כי בן לאדן לא התרשם מהארגונים האיסלאמים בארצות הברית והגדיר אותם כ"ג'יהאד פופוליסטי". כמו כן חשב מי שנחשב הטרוריסט מספר אחת, כי אנוואר אל-עוולאקי, שאמור היה לרשת אותו אך חוסל בתימן הוא דמות לא מרשימה בעליל.

מומחים שראו את המסמכים טוענים שבין לאדן היה מנותק לעתים ולא מחובר לתאי הטרור ברחבי העולם. בין לאדן אף שקל לשנות את שם הארגון "אל קעידה" וחיפש אלטרנטיבות פחות מאיימות. רשת CNN מדווחת כי השמות שנשקלו על ידיו היו "החזית המונותאיסטית" או "החזית המוסלמית" אבל למגינת ליבו של הטרוריסט המפורסם אף אחד מהשמות לא נכנס לתודעת פעיליו.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת