האקסיות של אובמה פותחות את הפה

לקראת צאתו של ספר ביוגרפיה חדש על הנשיא האמריקני ברק אובמה, התקשורת האמריקנית מפרסמת פרטים על מערכות יחסים שהסטודנט הפעלתן אובמה ניהל בשנות ה-80 בניו יורק. על פי הפרסומים, "החמימות הסקסית בהחלט הייתה שם, אבל היו שם גם קצוות חדים"

אובמה בתחילת שנות השמונים (AP)

לנשיא ברק אובמה היו חיים זוגיים עוד לפני שפגש את רעייתו מישל. פרטים על החיים האלה, בתקופה שבה אובמה היה סטודנט בניו יורק, מתוארים בספר ביוגרפיה חדש בשם "ברק אובמה - הסיפור". הספר מספק מידע שלא היה ידוע עד היום משתי נשים שניהלו מערכות יחסים עם אובמה: ג'נביב קוק ואלכס מקניר, שיצאו עם הסטודנט המבטיח בתחילת שנות ה-80. השתיים סיפקו חומרים ומידע שלא נראו מעולם לזוכה פרס פוליצר דיויד מארניס - מחבר הספר.

חלק מהפרטים התפרסמו במגזין וואנטי פייר, ובהם תיאור הרגעים האינטימיים והמכתבים האישיים שהוחלפו בין אובמה לאהובותיו בשנות ה-20 לחייו של נשיא ארצות הברית.

את אלכס מקניר, אובמה פגש לראשונה באוניברסיטה של קליפורניה. מאוחר יותר הם נפשגו שוב בניו יורק, ושם שוחחו על כותבים אמריקנים מובילים כמו טי אס אליוט, על פילוסופיה פוליטיקה ועל תרבות. אבל מקניר כתבה ביומן שניהלה "אני מעריכה שעם הזמן הוא ישנה את סדר העדיפויות, ומקווה שישתחרר ויתאהב בי". באחד הימים היא גם תהתה בינה לבין עצמה "איך הוא (אובמה) יכול להיות כל כך זקן בגיל 22?". בהמשך מקניר חזרה ללוס אנג'לס, והיחסים באו לקיצם.

החום שהוא משדר - יכול להטעות

על פי המחבר מארינס, היחסים עם קוק לא היו משמחים בהרבה מאלו שאובמה ניהל עם מקניר כפי שפורסם בוונטי פייר. ביומנה של קוק ובמכתביה, נחשפת נפשו הנאבקת של סטודנט צעיר שמנסה להתקדם בסולם החברה האמריקנית, ונתקל פעמים רבות במחסומים בגלל צבע עורו.

במכתב אחד, מחודש פברואר 1984, מספרת קוק, שהייתה חברתו של אובמה למשך יותר משנה על "החמימות הסקסית שבהחלט הייתה שם", אבל מוסיפה "היו שם גם קצוות חדים". קוק זוכרת שכעסה על אובמה כי "החום שהוא משדר - יכול להטעות".

בדברים שיכולים להשתמע כביקורת, היא מדגישה "למרות שהוא אומר מילים מתוקות, יש בו גם קרירות". קוק מספרת גם כיצד פגשה את "בארי" במסיבת חג המולד של 1983. אחרי ששתתה אייריש קרים מהבקבוק, היא ניהלה איתו שיחה קצרה ואז השניים החליפו מספרי טלפון.

השיחה הקצרה הפכה לרומן. "אכלנו למחרת ארוחת ערב, אני חושבת שזה היה הוא שבישל את הארוחה", מספרת קוק. "אחר כך עברנו לשוחח בחד השינה שלו וכבר נשארתי לישון שם, הרגשתי כאילו זה בלתי נמנע". אבל החיים עם הנשיא לעתיד לא היו מרתקים ומלהיבים כמו שניתן לחשוב, קוק מספרת שבזמן הפנוי אובמה נהג להתבטל, לשתות הרבה קפה ולפתור תשבצים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת