נמכרה יצירת האמנות היקרה בעולם: 120 מיליון דולר

הציור "הצעקה" של מונק נמכר אמש במכירה פומבית בתמורה ל-120 מיליון דולרים, והפך בכך לפריט האמנות היקר בעולם אשר מוחזק בידיים פרטיות. הקונה המאושר ביקש לשמור על אנונימיות. "היצירה שווה כל אגורה של הרוכש", אמר מנהל המכירה הפומבית. "זו אחת מיצירות המופת של האמנות המודרנית"

בבית המכירות הפומביות סות'ביס שבניו יורק נמכרה אמש אחת מיצירות האמנות המוכרות והחשובות בעידן המודרני - "הצעקה" המפורסמת של הצייר הנורבגי אדווארד מונק, בתמורה ל-120 מיליון דולרים.

בכך הפכה "הצעקה" באופן רשמי ליצירת האמנות היקרה ביותר בעולם, המוחזקת על ידי קונה פרטי. מכירת "הצעקה" שברה את השיא הקודם שנקבע לפני שנתיים - 116 מיליון דולרים, עבור ציור של הצייר הספרדי פבלו פיקאסו.

הקונה, אגב, ביקש להמשיך לשמור על אנונימיות. "היצירה שווה כל אגורה של הרוכש", אמר מנהל המכירה הפומבית. "זו אחת מיצירות המופת של האמנות המודרנית".

בעבור חובבי אמנות, מדובר באחת היצירות המשמעותיות והחשובות בעידן המודרני. ב-1994 נגנבה היצירה מהגלריה הלאומית של אוסלו ונמצאה רק אחרי 12 שנה לאחר שספגה נזק כבד במהלך גניבתה. היא שוחזרה - ואמש, כאמור, נמכרה לאדם פרטי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת