צפו: תמרון אירני נוסף במי המפרץ הפרסי

חילות האוויר, הים והיבשה סיימו היום תמרון בן 5 ימים במי המפרץ הפרסי, במה שנראה כמסר נוסף לקהילה הבינלאומית ערב חידוש שיחות הגרעין. והפעם: השתלטות על ספינות הברחה ותיאום בין הכוחות. כך זה נראה

בעוד שלושה שבועות ישובו אירן ונציגי המעצמות לשולחן הדיונים על תכנית הגרעין, אך בינתיים כל האמצעים כשרים בהעברת המסרים התקיפים לקהילה הבינלאומית.

במפרץ הפרסי הסתיים היום תרגיל רחב היקף בן חמישה ימים, בו נטלו חלק חילות הים, האוויר והיבשה של צבא אירן - כמו גם משטרת החופים. "התרגיל עמד במטרותיו בשמירה על המפרץ", דווח בכלי התקשורת האירניים, ששידרו תמונות מיומו האחרון. "במהלך התרגיל שופרו יכולות הקרב, היכולות המבצעיות של הכוחות המשתתפים ויכולות שיתוף הפעולה ביניהם - תוך ביצוע פעולות באוויר, בים וביבשה".

"ערוכים לכל איום"

בתמרון תורגלו כמו כן השתלטות על ספינות מבריחי אלכוהול וסחורות, וספינות פיראטים. על פי הדיווחים והתמונות מאירן, ביומו האחרון של התמרון השתתפו מפקד כוחות הביטחון במפרץ וקצינים בכירים בצבא אירן. ההערכה היא כי מטרת התרגיל היא לשגר מסר לקהילה הבינלאומית של "מי הבוס" במי המפרץ הפרסי.

בימים האחרונים הצהירו גורמים בכירים בצבא אירן ובמשמרות המהפכה כי התרגיל השנתי הנרחב צפוי להתקיים במחצית השנה הבאה, כמתוכנן. התרגיל יכלול את כל חילות הצבא, ובמהלכו ייבדק גם שיתוף הפעולה בין הצבא למשמרות המהפכה.

בתוך כך שב ואיים הערב סגן מפקד מחלקת התיאום של כוחות היבשה של משמרות המהפכה כי הרפובליקה האסלאמית מסוגלת להגיב צבאית על כל איום נגדה. "אנחנו ערוכים למלחמה אפשרית ולהשלכותיה", אמר הגנרל אבו אל-קאסם פרותאן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת