העימות בצרפת: סרקוזי דורש כיסא בגובה של הולנד

המועמדים לנשיאות צרפת יקיימו הערב עימות לקראת הבחירות שייערכו ביום ראשון הקרוב. השניים הציבו רשימת דרישות מכובדת למארגני העימות. חלק מהבקשות שהעביר הנשיא סרקוזי: כיסא מתכוונן שיגביה אותו בכמה סנטימטרים, איסור לצלמו מהפרופיל, והצבת מערכת מיזוג אוויר פרטית

הבחירות בצרפת מעלות הילוך: נשיא צרפת ניקולא סרקוזי והמועמד הסוציאליסט לנשיאות פרנסואה הולנד, מתכוננים לעימות שייערך הערב, לקראת הבחירות שיתקיימו ביום ראשון הקרוב.

במשך חודשים ארוכים, מנהלים שני המועמדים קרב לעיני המצלמות. סרקוזי האשים את הולנד בכך שהוא משקר, ועלול לגרום נזק אדיר לכלכלה הצרפתית. הולנד מצידו סבור כי סרקוזי הוא "נשיא כושל" שלא מצליח לעשות את עבודתו ולשלוט במציאות הנוכחית. גם הערב, אזרחי צרפת עשויים לשמוע כמה מההאשמות הללו.

20 מיליון אזרחים צרפתים צפויים לצפות בעימות שיימשך כשעתיים וחצי, ויצולם באמצעות 20 מצלמות. לכל אחד מהמועמדים יוצמד במאי אישי משלו. הנשיא הצרפתי, שממשיך לעסוק במה שייראה על המסכים, ביקש לא פחות מאשר כיסא מתכוונן שיצליח להגביה אותו, ולהשוות את גובהו לזה של הולנד. כמו כן, דרש סרקוזי מהבמאי להימנע מתצלומי פרופיל. המועמד הסוציאליסטי דרש שלא ייראו את ההשתקפות על זכוכיות משקפיו.

למרבה ההפתעה, הטמפרטורה באולפן נקבעה כבר מראש על ידי שני הצדדים: 19-20 מעלות. עם זאת, כדי להימנע מתמונות לא מחמיאות, של זיעה נוטפת מאחד המועמדים, לכל אחד מהם הוצמדה מערכת קירור משלו, במקרה של גל חום בלתי צפוי.

כלי התקשורת הצרפתיים התאכזבו לגלות שכוחו של המראיין מצומצם מאוד. על פי ההבנות המוקדמות, המנחה לא יוכל להקשות בשאלות במידה ומועמד לא עונה לעניין. בכמה מהעיתונים המקומיים נכתב כי יש מאבק על סגנון: פרנסואה הולנד שמבליט את היותו "אחד מהעם", לעומת הסגנון הראוותני של סרקוזי.

העימות הצרפתי יתקיים הערב ב-22:00 שעון ישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת