הנחיות הפיגוע הבא של "אל-קעידה" - בסרטי פורנו

רשת CNN והעיתון הגרמני "די צייט" חושפים בתחקיר מיוחד לרגל יום השנה לחיסול בן לאדן, כי "אל-קעידה" הצפין את ההנחיות לסדרת הפיגועים הבאה שתכנן - על גבי שני סרטים פורנוגרפיים. טכנאים גרמנים פיצחו את ההצפנה של הסרטים, וחשפו את המזימה

כל האמצעים כשרים בהצפנת מסרי הטרור: ארגון "אל-קעידה" העביר מסרים על תכניות מבצעיות שתכנן להוציא לפועל נגד ספינות שייט ומטרות ברחבי אירופה - באמצעות סרטים פורנוגרפיים, כך חושפת רשת CNN האמריקנית בתחקיר משותף עם העיתון הגרמני "די-צייט".

על פי התחקיר, שפורסם לרגל יום השנה לחיסולו של הטרוריסט מספר אחת בעולם אוסמה בן לאדן, שיצוין מחר, במהלך חקירתו של אזרח אוסטרי ששב מפקיסטן לפני שנה, מצאו החוקרים על גופו כרטיסי זיכרון שבהם היו שמורים שני סרטים כחולים. במשך שבועות עבדו טכנאים גרמנים על פיצוח הסיסמאות המוצפנות של קבצי הזיכרון - בהם היה מידע מקודד על גבי הסרטים הכחולים.

מהמסמכים שנחשפו עולה כי "אל-קעידה" תכנן לבצע פיגועים דומים לאלו שבוצעו במומבאי, לצד מסמכים שכללו מדריכי אימונים למחבלים בשפות הגרמנית, האנגלית והערבית. אחד המסמכים, שכותרתו הייתה "משימות עתידיות", פורטה התכנית להשתלט על ספינות נופש ולחטוף בני ערובה, ולהתנות את שחרורם של מחבלי "אל-קעידה".

צפו בקטע מהתחקיר של רשת CNN:

בן לאדן חוסל במבצע מיוחד של יחידת "אריות הים" האמריקנית ב-2 במאי בשנה שעברה. גופתו הושלכה על ידי הלוחמים האמריקנים לים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת