האתר האולימפי: ירושלים בירת פלסטין

לגולשים באתר הרשמי של אולימפיאדת לונדון 2012 ציפתה הפתעה בדף הרשמי של מדינת ישראל. סעיף עיר הבירה של ישראל נותר ריק, בעוד שבדף של פלסטין הופיעה ירושלים. בעקבות פניות תוקנה הטעות ושמה של ירושלים הוכנס לדף הישראלי. טרם ברור אם מדובר בטעות או בכוונת תחילה

לישראל אין בירה (אתר אולימפיאדת לונדון)

סערה סביב האתר הרשמי של אולימפיאדת לונדון 2012: הגולשים הרבים שהגיעו בימים האחרונים לאתר האולימפיאדה, הבחינו כי תחת הדף הרשמי של מדינת ישראל - הושמט שמה של הבירה ירושלים. למרות זאת, תחת דף פלסטין הופיעה ירושלים כבירה.

מבדיקה שנעשתה מוקדם יותר התברר כי באתר, ניתן היה להבחין כי בדף של מדינת ישראל לא הוזכרה הבירה בירושלים, וסעיף זה נותר ריק. למרות זאת, יתר הסעיפים בהם מספר תושבים שעומד על 7,353,985, שיר ההמנון - התקווה, ואף כותב ומלחין השיר הופיעו באופן מפורט.

אך בזמן שירושלים נעדרה מהדף של ישראל, היא הוזכרה דווקא במקום אחר. בדף הרשמי של הרשות הפלסטינית נכתבה ירושלים כבירה, בנוסף ליתר הפרטים.

השמטת ירושלים מדף ישראל, בין אם נעשתה בטעות או באופן מכוון, עוררה סערה. דוברת הוועד האולימפי ברוריה ביגמן אמרה בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט כי בכוונת הוועד האולימפי בישראל לפנות לוועדה המארגנת של המשחקים האולימפים בלונדון במטרה להעמיד אותם על טעותם. "בוועד מקווים שמודבר בטעות מקרית בלבד", הוסיפה ביגמן.

ככל הנראה בעקבות הפניות הרבות, הוחלט בהנהלת האתר לתקן את הטעות, וכעת מופיעה ירושלים כבירה של ישראל. טרם ברור מי אחראי להשמטת הבירה, ומהי הסיבה האמיתית לכך.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת