54 קליעים. המטרה: שגרירות ישראל

לאחר הירי לפנות בוקר לשגרירות ישראל ביוון, האשימו במשרד החוץ את הרשות הפלסטינית. "זו תוצאה של הסתה", אמרו. ביוון חוקרים מספר כיוונים, אך טרם עצרו חשודים. "לא יפריע ליחסינו עם ישראל", אמרו בממשלה. כך נראה הבניין שנפגע

סמוך לשעה 03:00 נשמעו יריות וקולות פיצוצים סמוך לשגרירות ישראל באתונה, והרשויות במדינה החלו בחקירה אינטנסיבית. על פי כלי תקשורת ביוון, במקום נמצאו 54 קליעים מסוג 7.62 מ"מ של קלצ'ניקוב. "המטרה הייתה ללא ספק השגרירות הישראלית", אמרו במשטרה המקומית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במשטרה ציינו כי מדובר באחד המבנים המוגנים ביותר באתונה, וייתכן שהרקע למעשה הוא מות הבכיר פלסטיני בשטחים השבוע, מה שהלהיט את הרוחות בין הרשות הפלסטינית לישראל.

56 קליעים נמצאו (AP)

מבנה השגרירות באתונה (AP)

במשרד החוץ בירושלים האשימו היום (שישי) את ההסתה הפלסטינית במעשה. "ההתקפה היא חולייה נוספת בפעולות אלימות המגיעות כתוצאה מההסתה הפלסטינית האנטי-ישראלית שמופצת ברחבי העולם על ידי ראשי הרשות הפלסטינית וארגונים פרו-פלסטיניים", נמסר בהודעתם.

בישראל הודו לשיתוף הפעולה עם השלטונות ביוון וקיוו שהמפגעים, לשון ההודעה, ייתפסו במהירות ויענשו. "יוון היא מדינה בטוחה גם מול אלה שמנסים לערער את המצב", אמר השר היווני לסדר ציבורי, וסיליס קיקיליאס "אף אחד לא יכול להפריע ליחסים שלנו עם ישראל", ציין והוסיף המשטרה עושה הכל על מנת למצוא את האחראים למעשה.

זירת האירוע הלילה

מחקירת המשטרה הראשונית ביוון כולה כי ארבעה אלמונים שהגיעו על שני אופנועים שהתקרבו לאזור פתחו בירי, שהביא לקולות פיצוצים. על פי המשטרה, תיעוד מצלמות אבטחה מהמקום הועבר לידיהם, כך שהם יוכלו להתחקות אחר החשודים. באירוע לא היו נפגעים, אך נזק נגרם למבנה.

ביוון נרשמו בעבר תקריות דומות בהן מבנים דיפלומטיים הפכו ליעדי ירי - בשנת 2013 נפתחה אש מנשק אוטומטי לכיוון השגרירות הגרמנית במדינה, ובשנת 2007 נורה טיל לעבר שגרירות ארצות הברית באתונה. בשני המקרים לא היו נפגעים.