האישה שהמציאה מחדש את המלוכה

היום לפני שנה העולם כולו התאהב בנסיכה קייט, שמיסדה את הקשר עם הנסיך ויליאם והפכה לפנים החדשות של משפחת המלוכה הבריטית. שנה אחרי, וויל וקייט ונתיני הממלכה כולה מסכמים שנה מצויינת למוסד הנישואים וגם למוסד המלוכה, שזכה ל"מתיחת פנים" מודרנית ואופנתית במיוחד

קייט - נסיכה כובשת (רויטרס)

לא מזמן רק כמה אלפי בריטים ידעו מי היא קייט מידלטון וחשבו שאולי, ביום מן הימים, היא תיכנס למשפחת המלוכה הבריטית. היום, שנה אחרי הנישואין לנסיך ויליאם, קייט הצעירה לא הפכה רק לדוכסית מקיימברידג' - אלא לכוכבת על עולמית שמכניסה תוכן חדש ומודרני למשפחת המלוכה.

12 חודשים אחרי החתונה הנצפית ביותר בהיסטוריה, התקשורת הבריטית - שיודעת להיות עוקצנית מאוד - מרעיפה מחמאות "הפנים החדשות של המלוכה", כפי שנכתב בכותרת של רשת סקיי ניוז. "האישה שהמציאה מחדש את המלוכה", נכתב בכותרת ה"טלגרף", ואילו הפרשן לענייני מלוכה המריר בדרך כלל של ה"דיילי מייל", קבע כי היא "האישה שהחזירה את האמון למוסד המלוכה".

דובר בית המלוכה אמר בקרירות אופיינית לארמון בקינגהאם כי קייט "השיגה את היעדים שהציבה לעצמה". בין היתר, הספיקה קייטל לערוך סיור עצמאי ברחבי בריטניה והתקבלה בהרבה מאוד אהבה בקרב הנתינים.

גם הביקור המלכותי שערכה עם בעלה הנסיך וויליאם בארצות הברית וקנדה החזיר "זוגות מלכותיים" אמריקניים - כוכבי קולנוע וסלבס אחרים - בחזרה למימדים הארציים שלהם, כשהם נעמדו בתור על מנת ללחוץ את ידה. "היא חזקה ויש לה כוח רצון, היא מקצוענית והיא נותנת הרגשה שאין דבר שהיא לא יכולה להשתלט עליו", אמר לרשת CNN אחד מאנשי הצוות שמלווים את בני הזוג בשנה האחרונה.

אנשי הסגל מספרים על אישה "בוגרת ואחראית", שלא משאירה דבר ליועצים ולאנשי הסגל. "היא רוצה לעבוד על הכל בעצמה", אמר הדובר שביקש להישאר בעילום שם. קייט ואחותה פיפה מודעות היטב למעמד שרכשו. דוגמא לשימוש במעמד זה, הפגינו השתיים בעולם האופנה.

אחרי שהאחיות לבית מידלטון ראו את הבריטיות נוהרות לחנויות האופנה כדי לרכוש שמלות שעטו השתיים על גופן, החליטו הדוכסית ואחותה לנצל את מעמדן כדי לקדם תוצרת אופנה בריטית. כעת, השתיים לובשות בגדי מעצבים אך ורק מהאי הבריטי.

קייט לא נכנסה לעולם המלוכה בתמימות. היא הייתה בת זוגו של הנסיך וויליאם עוד כמה שנים קודם לכן, ומשנכנסה רשמית לזירה המלחיצה - זה היה בעיניים פקוחות. היא חיה מחוץ ללונדון ויש לה עוזרת אישית ומאבטחים ששומרים עליה מכל רע, במיוחד מצלמי הפפראצי.

קייט אמרה בעבר כי היא "לא אוהבת את המצלמות", אבל צלמי הפפראצי טוענים היום: "המצלמה מאוד אוהבת את קייט". אנשי התקשורת לא יכולים להתעלם מהעובדה שקייט אוהבת ליצור קשר ישיר עם הנתינים, תכונה שמאוד מזכירה את האישה שבריטניה כולה כל כך אוהבת לזכור - הנסיכה דיאנה.

גם בתוך המשפחה - מעמדה של קייט לא יכול להיות טוב יותר. ראשית, היא אחת החברות הטובות של הנסיך הג'ינג'י הארי, אחיו הצעיר של בעלה. שנית, יורש העצר הרשמי, הנסיך צ'ארלס,  מאוד אוהב אותה על פי הדיווחים וכך גם אמו, המלכה אליזבת', שחוגגת בימים אלה 60 שנות מלוכה.

בחגיגות ה-60 לשלטונה של המלכה אליזבת', גם הבריטים וגם אנשים שאינם נתינים יחפשו את החיוך המלכותי-אנושי של קייט. ללא החיוך הזה וללא החברה החדשה במשפחת המלוכה הבריטית, העולם היה ממשיך להתרכז בקמילה ובעלה הנסיך צ'ארלס, בנסיך פיליפ המאיים, ובמלכה, שמאז הצטרפה קייט למשפחה - מחייכת הרבה יותר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת