לקראת אולימפיאדת לונדון: טילים על גגות הבתים

רבים מתושבי לונדון נדהמו לקבל עלונים בהם נכתב כי סוללות להגנה מפני טילים יוצבו באזור מגוריהם - על גגות הבתים. ההיערכות נעשית לקראת אירועי האולימפיאדה, כחלק ממערך האבטחה המקיף. אלא שהתושבים לא ממש מרוצים: "לא יכולים לחשוב על נסיבות שיצריכו ירי טילים מעל אזור מיושב"

היערכות לקראת פתיחת המשחקים בלונדון (חדשות 2)

חוששים מתקיפה? משרד ההגנה הבריטי הודיע אתמול לתושבים המתגוררים סמוך לכפר האולימפי במזרח לונדון על הצבה של סוללות להגנה מפני טילים ליד ועל גגות בתיהם.

לראשונה מאז מלחמת העולם השנייה, ייפרשו סוללות של טילים נגד מטוסים בכמה מוקדים בבירה הבריטית. על פי הודעת הצבא שנמסרה לתושבים על גבי עלונים שהוצמדו לדלתות הבתים, נכתב בין השאר כי סוללה של טילי קרקע אוויר תוצב בראש מגדל מים, באחד האזורים היוקרתיים בעיר.

"לא הייתה כל התייעצות, אף אחד לא דפק על הדלת להודיע לנו", סיפר בריאן וולן, עיתונאי בריטי בן 28. "פשוט התעוררת בבוקר והושאר עלון שאומר שהולכים להציב טילים על הגג". גם בת זוגו הביעה כעס בעקבות ההחלטה: "אני לא יכולה לחשוב על נסיבות שיצריכו ירי טילים מעל אזור מיושב".

משרד ההגנה הודיע בחודש נובמבר האחרון על הכוונה להציב את סוללות הנ"מ, זאת בהמשך להיערכות שנעשתה באולימפיאדה הקודמת בבייג'ין במהלכה נפרסו מערכות הגנה דומות. עלות מערך ההגנה לקראת אירועי האולימפיאדה בלונדון תגיע לכ-1.6 מיליארד דולר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת