הואשמה ברצח בנה בן ה-4 – ושוחררה לאחר 22 שנים בכלא

יותר משני עשורים לאחר שבימ"ש בארה"ב הרשיע אישה ברצח בנה, הוחלט לבטל את האישומים נגדה ולשחררה לחופשי לאחר 22 שנה מאחורי סורג ובריח. ביהמ"ש לערעורים מתח ביקורת על ההרשעה וטען כי היא התבססה על הודאה שמעולם לא תועדה . "זאת מכה קשה, היא אשמה", אמר אביו של הילד שנרצח

דברה מילק ובנה המנוח כריסטופר (AP)

בצעד חריג ביטל אתמול (חמישי) בית משפט באריזונה אישומים נגד דברה מילק בת ה-50, שישבה בכלא ב-22 השנים האחרונות בגין רצח בנה הפעוט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי כתב האישום שהוגש נגדה, בדצמבר 1989 הלבישה מילק את כריסטופר בן ה-4 בבגדים האהובים עליו ואמרה לו שהוא הולך לפגוש את סנטה קלאוס. אז הוא נלקח על ידי שני גברים לאזור מדברי סמוך לעיר פיניקס, ושם נורה בראשו.

לטענת התובעים דברה מילק יזמה את המעשה האכזרי מפני שלא רצתה לגדל יותר את בנה, אך גם לא רצתה שיעבור לחיות עם אביו. בשנת 90' היא הורשעה ברצח הבן הפעוט ונידונה לעונש מוות, בהכרעה שהתבססה בעיקר על הודאתה של במעשה - הודאה שמעולם לא נרשמה או תועדה כנדרש.

מילק בטרם מאסרה, והיום (AP)

השופטים: אין מנוס מלבטל את האישומים

בית המשפט לערעורים ביטל את ההרשעה לאחר שמתח ביקורת חריפה על התובעים במשפט. לטענת השופטים התביעה כשלה בתפקידה, ולא בחנה לעומק את מהימנות הראיות שנמסרו לידיהם מהמשטרה. השופטים הוסיפו וציינו כי לבלש שקיבל כביכול את הודאתה של מילק יש היסטוריה ארוכה של שקרים והתנהגות בלתי הולמת.

"כישלון התובעים מציב סימן שאלה מעל יושרה של מערכת המשפט באריזונה, ובשל כך יש צורך לנקוט בצעד חוקתי מרחיק לכת", נכתב בהכרעה. השופטים אמנם לא הכריזו שדברה מילק נקייה לחלוטין מאשמה, אך קבעו שבשל בעייתיות ההליך בו נשפטה אין מנוס מלבטל את האישומים נגדה.

בית המשפט הוסיף וקבע כי המדינה לא תוכל להגיש מחדש אישומים נגד האישה בגין רצח בנה, אך התובעים בתיק צפויים לערער לבית המשפט העליון על ההחלטה. "זאת מכה קשה עבורנו", אמר אביו של כריסטופר המנוח ובעלה לשעבר של דברה לאחר ההחלטה. "אני לא אתן שהיא תצא לחופשי בכזאת קלות מפני שהיא אשמה".