יצרנית שוקולד "נוטלה" תפצה אם ב-3 מיליון דולר

אם חשבתם שממרח שוקולד הוא תוספת בריאה לארוחת הבוקר שלכם - תחשבו שוב. אם לילדה מארה"ב תבעה את יצרנית שוקולד "נוטלה" בטענה כי החברה מציגה את המוצר כבריא - למרות שהדבר כלל אינו נכון. במסגרת הסדר אליו הגיעו הצדדים הסכימה החברה להעניק פיצוי בגובה 3 מיליון דולרים ולשנות את הקמפיין שלה

תוספת בריאה לארוחת הבוקר? לא בדיוק (חדשות 2)

ניצחון מתוק: יצרנית שוקולד "נוטלה" תשלם לאם מארה"ב יותר מ-3 מיליון דולר, לאחר שהגישה נגדה תביעה בגין הטעיית הציבור. החברה הגיעה להסכם פשרה עם האם במהלכו הודתה כי השוקולד אינו בריא כפי שפורסם.

התובעת, אתנה הוהנברג, אם לילדה בת 4 מקליפורניה, הגישה את התביעה בתחילת השנה שעברה בטענה כי חברת "פררו" המייצרת את שוקולד נוטלה מציגה אותו כבריא למרות שהדבר אינו כך במציאות. בתביעה ציינה כי היא "נדהמה לגלות כי נוטלה הוא אינו מאכל בריא ומזין, ולמעשה דומה לממתק".

לטענת האם, השוקולד המדובר מכיל רמות מסוכנות של שומן, ולמרות זאת החברה מציגה את השוקולד בפרסומת כבריא וכחלק מארוחת בוקר מזינה. לדבריה, החברה גרמה לה להאמין כי אכילת השוקולד תהווה בחירה דיאטטית ובריאה לבתה - והדבר למעשה לא נכון. חברת "פררו", מצידה, דחתה בהתחלה את הטענות.

לבסוף, הושג הסכם פשרה בין האם ליצרנית הענק, במהלכה הסכימה החברה לשנות את הקמפיין הפרסומי שלה. בנוסף, החברה תשלם 4 דולרים לכל צנצנת שנרכשה בקליפורניה מאוגוסט 2009, או שנקנו ברחבי ארה"ב מינואר 2008.

נציגי החברה בארה"ב מסרו בתגובה להחלטה: "אנחנו מאמינים כי זה לטובת האינטרסים של החברה לפתור את הפרשה, והגענו להסכם עם הצדדים המעורבים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת