מזכרת בת 40 שנה מסטיב ג'ובס נמכרה במכירה פומבית

מחשב ה"אפל 1" היה המחשב הראשון שהורכב לפני 40 שנה על ידי סטיב ג'ובס בחנייה בבית הוריו, כשאף אחד עוד לא דמיין את המימדים אליהם תגיע חברת אפל כעבור כמה עשורים. אתמול נמכר המחשב הזה, שהפך לפריט אספנים, בסכום שיא של מאות אלפי דולרים

"היה אחד היזמים הגדולים בהיסטוריה", ג'וב (רויטרס)

למרות שנפטר כבר לפני שלוש שנים, המורשת של סטיב ג'ובס - מייסד חברת "אפל" - עדיין שווה הרבה כסף: מחשב "אפל" משנת 76' שנמכר על ידי ג'ובס עוד בתחילת דרכו, כאשר עבד בחנייה בבית הוריו, נמכר אתמול (חמישי) במכירה פומבית בניו יורק, בסכום של לא פחות מ-365 אלף דולר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מבית המכירות הפומביות כריסטי'ס נמסר, כי מחשב ה"אפל 1" הוא המחשב היחיד הקיים היום אשר ידוע בוודאות שנמכר ישירות על ידי ג'ובס המנוח, כאשר הקים את חברת "אפל" בחנייה שבבית הוריו בלוס אלטוס, קליפורניה. זהות הקונה לא נמסרה.

בית המכירות הפומביות העריך טרם המכירה את שווי המחשב לאספנים בסכום שנע בין 400 אלף דולר ל-600 אלף דולר, המחיר הראשוני הגבוה ביותר שאי פעם ניתן למחשב מסוג שכזה. ה"אפל 1" שהיה למחשב ההרכבה העצמית הראשון שנמכר אי פעם, נחשב לחלוץ במהפכת המחשבים האישיים.

באוקטובר האחרון מחשב מדגם זהה שנבנה על ידי שותפו העסקי של ג'ובס, סטיב וזניאק, נרכש בסכום מדהים של לא פחות מ-905 אלף דולר במכירה פומבית, על ידי מוזיאון הנרי פורד שבמישיגן.

סטיב ג'ובס הלך לעולמו בגיל 56 לאחר מאבק במחלת הסרטן. את חברת אפל הוא ייסד ב-1976 והפך עם השנים לפנים המזוהות ביותר עימה. בשנות ה-80 הוא פיתח את מחשב המקינטוש שהביא את בשורת המיחשוב הביתי לעולם המערבי. הוא עזב את החברה במהלך שנות ה-80 אך חזר אליה ב-1996. בעשור האחרון, הפך ג'ובס את אפל למובילה בתחום הטכנולוגיה האישית כשזו ייצרה את האייפוד, האייפד והאייפון.