ז'נבה: היהודים חגגו עצמאות - אנטישמים ריססו צלבי קרס

יהודי העיר ציינו אתמול 64 שנות תקומה לישראל בכמה אירועים מיוחדים, שככל הנראה לא מצאו חן בעיני מקצת מהמקומיים: סמלה של גרמניה הנאצית רוסס על גבי מצבת זיכרון לקורבנות השואה וכן על גבי חזית בית כנסת. פעיל בקהילה המקומית: זו ה'מתנה' שהאנטישמים העניקו לנו

כחודש אחרי הירי הרצחני בבית הספר בטולוז שבצרפת, התעוררו הבוקר חברי הקהילה היהודית בז'נבה שבשוויץ השכנה בתדהמה - אחרי שהבחינו בסמלים אנטישמיים שרוססו בשעות הלילה על גבי אנדרטה לזכר קורבנות השואה שהתגוררו בעיר וכן על קיר חיצוני של בית כנסת מקומי.

ד"ר יצחק דיין, הרב הראשי של ז'נבה, סיפר לחדשות 2 באינטרנט על תזמון התקרית - שלהערכתו, לא היה מקרי. "אתמול ציינו כאן את יום העצמאות של ישראל. נערכה מסיבה שארגנו אנשי שגרירות ישראל באו"ם באחד מבתי המלון הגדולים בעיר", הוא סיפר.

דיין הוסיף כי אחרי האירוע, "נערכה חגיגה נוספת, הפעם ביוזמת הקהילה היהודית. ממש באמצע המסיבה קיבלנו הודעה על כך שפעילי ימין קיצוני ואנטישמים שלחו לנו 'מתנה' לרגל יום העצמאות - צלבי קרס על לוח הזיכרון לקורבנות השואה".

"בדיוק שבוע אחרי יום השואה"

ציין כי בשעות הבוקר נחרדו אנשיו לגלות צלבי קרס שרוססו על גבי חזית בית הכנסת הספרדי הגדול שבעיר. אחד מראשי הקהילה היהודית בז'נבה צוטט בכלי התקשורת המקומיים באומרו: "קיבלנו בזעם את המעשה האנטישמי הזה, שבא בדיוק שבוע אחרי יום השואה".

הוא ציין כי בזמן הקרוב יתפנו חברי הקהילה להגיש תלונה רשמית במשטרה על האירוע, והעריך כי "הקלטות מצלמות האבטחה באזור יסייעו לנו, ככל הנראה, לאתר את מי שהיה אחראי לפשע הזה שייאלץ לתת על כך את הדין". יוהאן גורפינקל, פעיל מקומי בליגה נגד השמצה, ציין כי לפני שנים ספורות נרשם אירוע דומה בז'נבה. הוא הוסיף כי אנשי העירייה מיהרו לנקות את צלבי הקרס שרוססו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת