דיווח: ירי לעבר שגרירות ישראל באתונה

המשטרה המקומית ביוון מדווחת על תקרית ירי שנרשמה הלילה מחוץ למבנה השגרירות הישראלית בבירה, באירוע שהסתיים ללא נפגעים. עדיין לא ברור האם השגרירות הייתה היעד לירי. משרד החוץ: הנושא בבדיקה

שגרירות ישראלית בחו"ל, ארכיון (AP)

משטרת אתונה פתחה בחקירה לאחר שאש נורתה הלילה (שישי) מחוץ לשגרירות ישראל ביוון. לא היו נפגעים בתקרית - כך מדווחת סוכנות הידיעות הצרפתית. ממשרד החוץ בירושלים נמסר כי הנושא בבדיקה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הדיווח, סמוך לשעה 3:20 (שעון מקומי) חלף אופנוע ועליו שני נוסעים על פני השגרירות הישראלית וביצע ירי. ממצאים בזירת האירוע מגלים כי הירי בוצע על ידי רובה מסוג קלצ'ניקוב.

מקורות רשמיים במדינה מסרו כי לפחות 20 תרמילי נשק נמצאו בדירת האירוע, וכי הם הועברו לבדיקתם של היחידה היוונית ללחימה בטרור. גורם במשטרה המקומית מסר כי מכיוון שהמבנה בו יושבים הנציגים הישראליים נמצא סמוך לכביש סואן, ולא ברור האם השגרירות אכן הייתה יעד הירי.

עם זאת נראה כי ביוון לא פוסלים את האפשרות שהירי בוצע כמעשה לאומני - ביוון נשמעים לא פעם גינויים רחבים נגד המדיניות הישראלית בגדה המערבית ובעזה, ובבירה מתקיימות הפגנות תמיכה רבות ברשות הפלסטינית.

ביוון נרשמו בעבר תקריות דומות בהן מבנים דיפלומטיים הפכו ליעדי ירי - בשנת 2013 נפתחה אש מנשק אוטומטי לכיוון השגרירות הגרמנית במדינה, ובשנת 2007 נורה טיל לעבר שגרירות ארצות הברית באתונה. בשני המקרים לא היו נפגעים.