לאחר שנים: תיעוד נדיר של הלווייתן הלבן

במשך שנים ביולוגים ימיים וחובבי הים שמעו על הלווייתן הקטלן הלבן וחיפשו את סנפירו הלבן בכל נקודות התצפית. אמש זיהו לפתע החוקרים את היונק העצום שהפך למיתוס שוחה יחד עם חבריו הימיים מול חופי קמצ'טקה ברוסיה. צפו

הלווייתן הקטלן הלבן, היחיד מסוגו בעולם, נצפה אמש מול חופי רוסיה כשהוא משתעשע יחד עם קבוצה גדולה של לווייתנים נוספים במימי האוקיאנוס השקט.

ביולוגים ימיים ומומחים לנושא מחפשים מזה שנים את הלווייתן החמקמק שהפך למיתוס ולאגדה. הוא מוכר על ידי המומחים בשם "הקרחון", בשל צבעו ומראהו הייחודי.

אתמול נפצה הלווייתן הנעלם לאחר תקופה ארוכה ותועד כשהוא שוחה יחד עם 12 לווייתנים נוספים. סנפיר הגב של "הקרחון" מתנשא לגובה של שני מטרים ועל פי חישוב של מומחים שעוקבים אחרי חיי הלווייתנים, הוא בן 16 שנים לפחות.

התמונות הנדירות של הלוויתן הענק צולמו על ידי מדענים וחוקרי יונקים ימיים באוניברסיטת מוסקבה סמוך לחופי חצי האי קמצ'טקה, חוף שהפך לנקודת תצפית מוכרת לחובבי היונקים העצומים והוגדר כשמורת טבע. החוקרים הרוסים טוענים בשנים האחרונות נפוצו שמועות על כך שבשנים האחרונות נולדו עוד שני קטלנים לבנים, אך למרבה הצער אין תיעוד שלהם.

"הקרחון" נאלץ להתרגל לנוכחות בני האדם סביבו

הקטלן הוא יונק ימי ענק, הגדול במשפחת הדולפינים. אורך ממוצע של לוויתן בוגר מגיע עד עשרה מטרים והוא שוקל עד 10 טון. הלווייתן נוהג לנדוד במהלך העונות השונות בכל רחבי האוקיאנוסים.

המדענים החוקרים את הנושא לא משוכנעים האם "הקרחון" הוא לוויתן רגיל חסר פיגמנטים או שמדובר בסיבה אחרת לצבעו יוצא הדופן. החוקרים הרוסים שזכו להצצה המרגשת מתכוונים לעקוב מעתה אחריו ולנסות לדלות עוד מידע אודות הענק הלבן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת