האישה שתמליך את נשיא צרפת הבא

1 מכל 5 צרפתים הצביע לימין הקיצוני - זו המשמעות האמיתית של תוצאות הסיבוב הראשון בבחירות לנשיאות. פרנסואה הולנד אולי מוביל, אבל המנצחת האמיתית ומי שמסוגלת להשאיר את סרקוזי בארמון האליזה - היא מרין לה פן, ראש "החזית הלאומית", שרשמה שיא של כל הזמנים בתמיכה במפלגתה

פרנסואה הולנד השיג הכי הרבה קולות בסיבוב הראשון של הבחירות לנשיאות צרפת, 28.61% מהקולות, אבל המנצחת האמיתית של הבחירות האלה היא ללא ספק מרין לה פן - מועמדת מפלגת הימין הקיצוני - החזית הלאומית.

עיתוני הבוקר בצרפת סיקרו בהרחבה את ההישג חסר התקדים של הימין הקיצוני. כך למשל בכותרת הראשית בעיתון "ליברסיון" נכתב במשחק מילים בצרפתית "הולנד בראש, לה פן הרסה את החגיגה".בתו של מנהיג הימין הקיצוני המיתולוגי, ז'אן מארי לה פן, הצליחה להשיג יותר קולות משהשיג אביה אי פעם. למעשה, לה פן עקפה את מועמד השמאל ואת מועמדי המרכז וזכתה ל-18.05 אחוזי תמיכה, מה שהופך את מנהיגת הימין הקיצוני לממליכת הנשיאים: תמיכה שלה באחד המועמדים עשויה להביא לנצחונו, או במלים אחרות - אם תחליט לה פן לתמוך בגלוי בסרקוזי, היא יכולה להשאיר אותו בארמון האליזה.

אמש, לאחר פרסום תוצאות המדגמים, כמעט כולם הכריזו על עצמם כמנצחים. מרין לה פן הכריזה על דרך חדשה מול תומכיה בפריז, הולנד סימן את עצמו מול תומכיו בעיירה טול כאיש שישנה את צרפת ואת אירופה כולה לטובת העובדים, וגם תומכיו של ניקולא סרקוזי אופטימיים. 

"עד עכשיו התמודדנו נגד תשעה מנהיגים שהתרכזו בביקורת נגד הנשיא, עכשיו נותר רק אחד", אמרו תומכי הנשיא המכהן. סרקוזי ואנשיו יודעים שחלק גדול משבעת מיליון התומכים של הימין הקיצוני יעדיפו לראות את סרקוזי באליזה ולא את הנציג הסוציאליסטי, אבל השאלה הגדולה היא - האם זה יספיק כדי לנצח בסיבוב השני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת