צפו: "כדור אש" התפוצץ בשמי ארה"ב

מטאור ענק תועד אתמול חולף בשמי מערב ארצות הברית, ולאחר מכן השמיע בום על-קולי שהרעיד את האזור. עדי ראייה מבוהלים התקשרו למשטרה ודיווחו על "כדור אש שצונח מהשמים". בעקבות הפיצוץ העז הופעלו אזעקות שונות ברחבי מדינת נבאדה

כוכב נופל: תושבים רבים ממדינת נבאדה שבארצות הברית דיווחו אתמול על מטאור שחלף והתפוצץ בעוצמה בשמיים. שיחות של אזרחים מודאגים שהתקבלו במוקדי המשטרה תיארו בקול מבוהל כיצד "כדור אש צונח מהשמיים".

במשטרת נבאדה התקבלו שיחות יוצאות דופן מתושבי צפון המדינה ומטיילים, שסיפרו בהתרגשות שראו גוף נופל מהחלל ותיארו אותו כ"כדור אש נופל". שיאו של האירוע התרחש בשעה 8:00 בבוקר (שעון מקומי). אם המחזה לא הספיק כדי להבהיל את האזרחים, הנפילה לכיוון כדור הארץ לוותה ב"בום" על-קולי שזיעזע את האזור. 

חלק מהעדים להתרסקות המטאור לא נבהלו ואף קיוו ל"מקלחת של מטאורים" שתאיר את השמיים, אבל גם הם מודים שקיבלו יותר ממה שציפו לו. "הוא כנראה התפוצץ כאשר חדר לאטמוספרה", אמר מייקל סמית', מטאורולוג מרשות החיזוי האמריקנית בסקרמנטו, קליפורניה.

על פי הדיווחים בעיתונים המקומיים של נבאדה, ה"בום" העל-קולי הפעיל אזעקות בכל אזור צפון נבאדה ובעיר קרסון, בירת המדינה. העיתון "נבאדה היום" דיווח כי "הפיצוץ היה סיום דרמטי למקלחת מטאורים מהפנטת".

"טיילתי בחוץ בהרים, ולפתע ראיתי כדור ענק לבן חולף בשמיים לכיוון מערב", שיחזרה אלן פילארד, שהייתה עדה לאירוע המרהיב, "לאחר כמה שניות הוא פשוט נעלם, ודקה אחר כך שמעתי 'בום' עצום - חשבתי שאני חולמת", הוסיפה.

בדרך כלל רואים מטאורים בשמי הלילה והם נראים כקבוצה גדולה של "כוכבים נופלים", אך לרוב אלו חלקיקים בגודל של גרגירי אבק, או אבנים קטנות. המטאור שנראה מעל שמי נוואדה אמש הוא אירוע נדיר בשל הפיצוץ העז והמראה יוצא הדופן בו היה ניתן להבחין גם באור יום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת