הכירו: החתול ששוקל פי 4 מחבריו

מיאו החתול רק בן שנתיים וכבר הגיע למשקל 19 ק"ג, שזיכה אותו בתואר החתול השמן בארה"ב. אחרי שבעליו הגיעו למסקנה שהטיפול בו "כבד עליהם", הוא צפוי לעבור דיאטה מיוחדת שתקנה לו הרגלי אכילה בריאים יותר ותציל כנראה גם את חייו

החתול מיאוו מתחיל דיאטה (AP)

תמונות של החתול הענק, שעונה לשם הלא מפתיע "מיאו", גורמות לחשוב שמדובר בגרסה המציאותית של גארפילד. אבל מצבו של החתול הכתום הענק בן השנתיים, ששוקל כמעט 19 קילוגרמים, פחות חינני מדמותו של החתול המצויר. אחרי שהגיע למשקל שיא בארצות הברית, הוא צפוי לעבור דיאטה מיוחדת שתעזור לו להפוך קליל ובריא יותר.

עד לפני שבוע התגורר מיאו אצל בעליו, אישה בת 87 מניו-מקסיקו שהגיעה למסקנה שאינה יכולה לטפל יותר בחתול הענק, ולכן מסרה אותו לבית מחסה לחיות בסנטה פה. "כשאתה רואה את החתול הזה, אפשר להבין במהירות שהוא סובל מאכילת יתר, רואים את זה מיד, אבל הוא חתול מאוד חמוד. יש לו פנים חמודות, הוא פשוט שמן מאוד", מסביר דובר בית המחסה לחיות בסנטה פה שבניו מקסיקו, בן סוואן.

שמן שמן, אבל לא הכי שמן בעולם

בית המחסה שלח את מיאו למשפחה אומנת מיוחדת למשך חודש, שלחבריה ידע נרחב, ניסיון וגם אמצעים להאכיל אותו במזון בריאותי. "אנו נחושים להפחית ממשקלו בדיאטת חתולים מיוחדת ורוצים שיוריד שבעה קילוגרם לפחות, אז נמסור אותו למשפחה מאמצת רגילה", נכתב בדף הפייסבוק של בית המחסה בסנטה פה.

לא ברור בדיוק איך החתול הצליח להגיע למימדי הענק האלה בשנות חייו הראשונות. לשם השוואה, חתולים בני גילו שוקלים בדרך כלל 3-5 קילוגרמים. בבית המחסה גילו שהחתול רגיל לאכול סוג מזון אחד עתיר בשומנים ,שכנראה גרם לו להשמין ולהגיע לממדים העצומים שלו.

אם לא ירזה באופן משמעותי, מיאו עוד עשוי למצוא את עצמו בכותרת הלא מחמיאה בספר השיאים של גינס. במשקלו הנוכחי מיאו הוא חתול שמן מאוד, אבל לא החתול הכי שמן שתועד. החתולה הימי מאוסטרליה שקלה 22.5 קילוגרמים כשנכנסה לפני כשנתיים לספר השיאים של גינס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת