סערה באמריקה בגלל חולצה עם "טלאי צהוב"

ימים ספורים בלבד לאחר יום הזיכרון לשואה ולגבורה, בחרו ברשת ההלבשה העולמית "Urban Outfitters" להשיק באתר שלהם חולצה שמעוררת אסוציאציות לא נעימות בכלל. על החולצה הצהובה שנמכרת באתר במחיר 100 דולר, תפור טלאי שנראה כמו מגן דוד. הליגה נגד השמצה: "אנחנו מוצאים את השימוש בסמל הזה לא ראוי ופוגעני"

החולצה השנויה במחלוקת (חדשות 2)

רשת הבגדים הבינלאומית "Urban Outfitters" מעוררת סערה בקרב הקהילות היהודיות: ימים ספורים אחרי יום הזיכרון לשואה ולגבורה, מוצגת למכירה באתר האינטרנט של החברה חולצה בעלת מראה מטריד במיוחד - כשעל החזה תפור טלאי עם מגן דוד.

החולצה, המיועדת לגברים, עלתה לפני מספר ימים לקטלוג המוצג באתר האינטרנט של החברה. צבעה של החולצה צהוב, כשבצידה השמאלי של החזה תפור טלאי כהה בצורה של מגן דוד. מחירה של החולצה, שעוצבה על ידי מעצב מדנמרק, עומד על לא פחות מ-100 דולר.

נציגים מהקהילות היהודיות בצפון אמריקה שהבחינו בחולצה הביעו זעזוע בעקבות הדמיון הרב לטלאי הצהוב שאולצו לענוד יהודים בתקופת מלחמת העולם השנייה. לטענת אנשי "הליגה נגד השמצה", החולצה מעלה זיכרונות לא נעימים מתקופת הרייך השלישי. 

"אנחנו מוצאים את השימוש בסמל זה לא ראוי ופוגעני", כתב בכיר בליגה לנציגי חברת הבגדים והוסיף: "אנחנו זועמים שהחברה הפכה את מוצר זה לזמין לרכישה". "אורבן אאוטפיטרס" עדיין לא מסרו את תגובתם בנושא וטרם הסירו את החולצה ממכירה באתר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת