אסון אווירי בפקיסטן: 127 הרוגים

טרגדיה בפקיסטן: מטוס שהיה בטיסה פנימית במדינה התרסק סמוך לנמל התעופה של הבירה איסלמבד, כל 127 הנוסעים ואנשי הצוות נהרגו. סופת ברקים עזה פקדה את אזור נמל התעופה בעת האסון, והיא כנראה הסיבה להתרסקות

התרסקות בואינג 737, ארכיון (רויטרס)

אסון אווירי קשה בפקיסטן: מטוס בואינג 737 ועליו כ-127 בני אדם התרסק סמוך לנמל התעופה בבירה איסלמבד. כל 127 הנוסעים ואנשי הצוות שהיו על הסיפון נספו בהתרסקות. המטוס התרסק בעת שביצע תמרון כדי להתחמק מסופת רעמים שפקדה את נמל התעופה, ואז ככל הנראה איבד הטייס שליטה על המטוס והתרסק במרחק של 5 ק"מ ממסלול הנחיתה.

המטוס של חברת התעופה Bhoja Air היה בטיסה פנימית בין קראצ'י, העיר הגדולה בפקיסטן, לאיסלמבד הבירה. מדובר בטיסת הבכורה של החברה מאז הושבתה ב-2001 בשל קשיים כלכליים. בעת ההנמכה לנחיתה התחוללה באזור נמל התעופה סופת רעמים, אותה ניסה הטייס לעקוף. הסיבה להתרסקות עדיין אינה ידועה, אבל מהערכות ראשוניות עולה כי מזג האוויר גרם לטייס לאבד שליטה על המטוס.

המטוס שהתרסק הוא בואינג 737-200 שנבנה בשנת 1980. בואינג 737 הוא מטוס הנוסעים הנפוץ בעולם; גרסה 200 שלו היא גרסה מיושנת שיצאה משירות ברוב מדינות העולם (בעבר הופעלה בישראל בידי אל-על וארקיע) אך למרות גילו של המטוס הוא אמור לטוס בלי בעיות מיוחדות עם תחזוקה מתאימה. כמה מטוסי 737-200 התרסקו בשנים האחרונות, בעיקר במדינות העולם השלישי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת