מסר מפתיע מאירן: "זוכרים את השואה"

כחלק מהתשובה האירנית לפרויקט הישראלי שעלה ברשת החברתית, ומטרתו לקרב לבבות בין שני העמים – Iranians, we love you, מגיעה היום הבעת סולידריות מהרפובליקה האיסלאמית: סרטון שהופץ ביוטיוב מנציח את השמדת העם היהודי במלחמת העולם השנייה במטרה להביע הזדהות עם ישראל

לא כולם באירן מכחישים את השואה: בחודשים האחרונים דובר לא מעט על הקמפיין הישראלי "Iranians, we love you", שכולו יוזמה של אזרחים ישראלים, ועלה ברשת החברתית "פייסבוק" כדי ליצור קירוב לבבות בין העמים ולמנוע מלחמה אפשרית עם אירן. בין שלל הסרטונים האנטישמיים המגיעים מכיוונה של המדינה הרדיקלית, משגרים היום אזרחים משם מסר לישראל בדמות קליפ וידאו שהועלה ליוטיוב - בו הם ביקשו להביע הזדהות עם הכאב והצער של העם היהודי.

הסרטון, שהופץ בקבוצה "Iran-Loves-Israel" בפייסבוק, נפתח בכיתוב: "היום אנו זוכרים את קורבנות השואה, ומעבירים מסר של חמלה לחברינו". בהמשך מוצגות בסרטון תמונות מצמררות של אנה פרנק ומשפחתה, שנספו בשואה ותמונות נוספות ממחנות ההשמדה. "אני רואה בדמיוני מחנות ריכוז ותאי בידוד", מספר הקול המדמה את קולה של פרנק המפוחדת, "מרגוט בת 16, האם הם לוקחים בנות בגיל הזה לבדן?".

קבוצת הפייסבוק בה הועלה קליפ הזיכרון שינתה את תמונתה למסך שחור, "כדי להביע הזדהות עם קורבנות השואה", לשון ההודעה. סרט הוידאו המופיע מתחתיה מתאר את הימים שקדמו לפרוץ מלחמת העולם השנייה, בהם נרדפו היהודים על ידי המשטר הנאצי בגרמניה. לאחר הקראת הקטע מיומנה של אנה פרנק, ממשיך הקליפ להתנגן ולהציג את התמונות הקשות ממחנות הריכוז וההשמדה, על רקע מוזיקת כינורות נוגה.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת