להיט באירן: האזינו לשיר הלל למדען הגרעין

נדבך נוסף בפולחן האישיות של מדעני הגרעין שחוסלו: שיר הלל בסגנון אופרה, המוקדש לזכרו של מדען הגרעין האחרון שחוסל מוצטפא אחמדי רושן, הפך ללהיט בכלי התקשורת. "אתה הכוכב הזוהר", אתה מוביל האור והתקווה", שרה המקהלה. כך זה נשמע

פולחן האישיות של מדעני הגרעין האירנים שחוסלו בשנים האחרונות הופך לתעשייה של ממש. אחרי המכירה הסיטונאית של חולצות עם תמונותיהם של המדענים - מגיעה הגרסה המוסיקלית להאדרת שמם.

שר הלל חדש בסגנון אופרה, המוקדש למדען הגרעין האחרון שחוסל, מוצטפא אחמדי רושן, זוכה לתשומת לב רבה באירן, ומושמע בכלי התקשורת. השיר, "שהיד הידע", מבוצע בליווי התזמורת הלאומית של אוקראינה ומשבח את פועלו של מדען הגרעין שחוסל לפני שלושה חודשים.

"אתה הדוגמא לאומץ"

"אתה הכוכב הזוהר", "אתה מוביל האור והתקווה", שרה המקהלה בשיר המלחמתי. "אתה שלימדת אותנו את הידע. דרכו של רושן מלאה בפרחים צבעוניים ואור. הלקח שהוא מותיר הוא ידע והקרבה. מוסטפא, אתה דוגמה לאומץ ולאהבה".

השיר הוא חלק מאלבום בשם "אוהבי המולדת", ובו שיר הלל נוסף המוקדש לזכרו של הצלם האירני סייד מורתזא אוויאני, שנודע בצילומיו במהלך מלחמת אירן-עירק ולאחריה, ומצא את מותו בהתפוצצות מוקש בשנת 1993, בזמן שצילם סרט דוקומנטרי על המלחמה בין המדינות.

רושן שימש כסגן מנהל תכנית העשרת האורניום במתקן הגרעיני בנתנז. בבוקר ה-11 בינואר השנה הוא חוסל על ידי אופנוענים שחלפו על פני רכבו, הניחו מטעני חבלה ונמלטו. בכירים ברפובליקה האסלאמית האשימו את ישראל וארצות הברית במעורבות בחיסול, ואיימו בתגובה חריפה למדיניות חיסולי המדענים במדינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת