הודו מציגה: טיל שמגיע עד אירופה

בניסוי פורץ דרך שנערך הלילה בהודו, שוגר בהצלחה טיל ארוך טווח בעל יכולת לשאת ראש נפץ גרעיני. הטיל Agni-V המסוגל להגיע לטווח של כ-5,000 קילומטרים ולהגיע עד סין ואירופה מכניס את ההודים למועדון מצומצם של מדינות בעלות יכולות צבאיות מסוג זה. "הטיל לא יהיה מבצעי בשנתים הקרובות", הודה בכיר הודי

בניסוי שנערך בהודו, שוגר הלילה בהצלחה טיל ארוך טווח בעל יכולת לשאת ראש נפץ גרעיני המסוגל להגיע עד לסין ולאירופה, כך הודיעו גורמים הודים רשמיים.

הטיל המדובר ששמו Agni-V מסוגל להגיע לטווח של עד 5,000 קילומטרים ומהווה פריצת דרך משמעותית בתכנית הטילים המקומית ומכניס את הודו למעדון מצומצם ויוקרתי של מדינות בעלות יכולות צבאיות מסוג זה. "המערכת לא תהיה מבצעית בשנתיים הקרובות", הודה בכיר הודי.

"השיגור היום מייצג אבן דרך נוספת במסענו להגנה על המולדת ושם אותנו כחזית המחקר המדעי", צוטט ראש הממשלה ההודי בהודעה שנמסרה למדענים שפיתחו את הטיל.

יצואנית נשק מובילה בעולם

"הטיל שוגר בהצלחה בשעה 08:07 שעון מקומי, מאי הסמוך לחופי הודו המזרחיים", הודיע ראש צוות הפיתוח של הטיל ההודי בסיפוק רב. "הודו הפכה לאחר השיגור המוצלח למעצמת טילים משמעותית", הוסיף בסיפוק.

הודו, אחת המדינות המתפתחות בקצב הצמיחה המהיר בעולם, הפכה בשנים האחרונות ליצואנית נשק מובילה בעולם, בעיקר למדינות העולם השלישי. רבים בממשל סוברים כי מהלכים מסוג זה יהפכו את הודו לשחקן משמעותי יותר בזירה הבינלאומית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת