אירן: "עוקבים אחר פעילות המוסד"

אחרי חשיפת התמונות של "האמצעים ששימשו את החוליה הציונית שנעצרה באירן", ברפובליקה האסלאמית טוענים כי המעקב אחר פעילות המודיעין הישראלית של המוסד נעשית גם מחוץ לשטחי המדינה. "החוליות פועלות ממדינות שכנות, ובשיתוף פעולה איתן", אומר בכיר אירני. "המוסד מנצל את המצב הביטחוני בשכנותיה של אירן"

אירן ממשיכה לסעור בעקבות חשיפתה של "רשת הריגול" הישראלית, ובה חברים 15 "סוכני מוסד". גורם בכיר ברפובליקה האסלאמית חושף כי מדינתו עוקבת אחר פעילות המוסד מחוץ למדינה, והצליחה לסכל מספר רב של ניסיונות של סוכנים לחדור לשטחה ולפעול בה.

סגן יו"ר מועצת מדיניות החוץ והביטחון הלאומי, אסמאעיל כותרי, אמר אמש כי המוסד הישראלי, בשיתוך עם ה-CIA האמריקני וגורמי מודיעין נוספים ממשיכים לנסות ולפעול במישור המודיעיני על אדמת הרפובליקה האסלאמית. "החוליה שחשפנו פעלה באמצעות מדינות שכנות, ובשיתוף פעולה עמן", אמר כותרי בראיון לרשת "אל-עאלם" האירנית בשפה הערבית.

"הסוכנים עברו אימונים שונים לביצוע פעולות טרור, ולאחר מכן נשלחו לאירן", סיפר הבכיר האירני. "מנגנוני המודיעין הצליחו לחשוף את זהותם של כמה מהסוכנים עוד בטרם נכנסו למדינה, וללכוד את הרשת בזמן ניסיון ההסתננות למדינה. אמצעי לחימה ששימשו את החוליה הוחרמו".

כותרי המשיך ואיים: "המוסד מנצל את המצב הביטחוני במדינות השכנות לאירן, על מנת להוציא מהן פעולות טרור בשטחי הרפובליקה האסלאמית. ביכולתנו להגיב לכך". בנוסף האשים הבכיר האירני כי המוסד הישראלי משתף פעולה עם המודיעין האמריקני בפעולותיו באירן.

כך פעלה "רשת הטרור" הציונית 

שבוע לאחר ההודעה הדרמטית באירן על מעצר חוליית טרור ישראלית, חשפה אתמול הטלוויזיה האירנית פרטים על פעילותה. שר המודיעין האירני חיידר מוסלהי אמר שהחשודים גוייסו מבסיס מוסד שפועל במדינה שכנה, ככל הנראה אזרבייג'ן ותכננו לפגוע במה שמוגדר בסוכנויות הידיעות האירניות "מומחה מקומי".

על פי הידיעות מאירן, בין העצורים ישנם אזרחים אירנים וגם זרים ששיתפו פעולה במטרה להוציא לפועל את אותן פעולות טרור או חיסול. רשויות המודיעין באירן הודיעו כי הן סבורות שחוליית הטרור תכננה לערוך פיגוע ב-10 בפברואר האחרון, יום לפני חגיגות יום השנה למהפכה האסלאמית במדינה. בנוסף, הטלוויזיה האירנית פרסמה תמונות של כלי נשק ואמצעי תקשורת שתפסו אנשי הביטחון האירנים אצל חברי החולייה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת