חיילים אמריקנים הצטלמו עם חלקי גופות באפגניסטן

אחרי תקרית החיילים שהשתינו על גופות, שוב מבוכה לצבא ארה"ב: העיתון "לוס אנג'לס טיימס" חושף 18 תמונות של חיילים אמריקנים, שצולמו עם חלקי גופות של אנשי טליבאן בקאבול. החיילים נראו גאים ומאושרים

חיילי הדיוויזיה המוטסת עם הגופה (לוס אנג'לס טיימס)

אתר האינטרנט של העיתון "לוס אנג'לס טיימס" מפרסם היום תמונות מטרידות ששוב גורמות למבוכה בוושינגטון, בהן מתועדים חיילי צבא ארה"ב מצולמים עם גופות של לוחמים אפגנים.

מדובר ב-18 תמונות שנועדו, על פי הידיעה, "להפנות תשומת לב לבעיות הביטחון שנוצרות עקב אובדן המנהיגות והמשמעת". על אף שהתמונות פורסמו רק היום, הן ככל הנראה צולמו במהלך קרבות שהתנהלו לפני יותר משנה וחצי במדינה. בקאבול הזדעזעו למראה התמונות, וגם בפנטגון גינו בתוקף את מעשה ההתפארות חסר הטעם. בצבא ארה"ב פתחו בחקירת הנושא.

גנרל ג'ון אלן, מפקד הכוחות האמריקניים באפגניסטן, ציין כי "יש כאן כמה בעיות שיפוט חמורות שנעשו על ידי חיילים, שפעלו מתוך בורות וחוסר הבנה של ערכי הצבא האמריקני". שר ההגנה האמריקני ליאון פנטה טען בתגובה כי ה"התמונות לא משקפות את הערכים ואת המקצוענות של הכוחות האמריקניים".

התמונות רק מקרבות את יציאת הכוחות מאפגניסטן

באחת התמונות הקשות ניתן לראות חייל משועשע ומאחוריו מוטלת גופת איש טליבאן. ראשו של הלוחם האפגני מציץ מעל כתף ימין וידו מונחת על כתפו של החייל. על פי כיתוב התמונה, מדובר בלוחם אפגני שמת בעת שניסה להניח מטען צד.

בתמונה אחרת, מספר חיילים הצטלמו עם מה שנראה כמו רגלי לוחמים אפגנים. החיילים נראים מאושרים, אחד מהם מחייך בסיפוק, ואילו השני זוקף את אגודל ידו. לצד החיילים האמריקנים, ניתן לראות שוטרים אפגנים - ככל הנראה גאים גם הם בהישג.

התמונות שפורסמו היום נוספו לשורת תקריות המביכות את הכוחות האמריקניים באפגניסטן במהלך השנה. בחודש ינואר האחרון פורסם סרטון וידאו ובו נראים חיילי מארינס אמריקנים משתינים על גופות אנשי טליבאן, ובמהלך חודש פברואר הואשמו מספר חיילי חיל האוויר האמריקני הואשמו בשריפת ספרי קוראן - דבר שלטענתם נעשה בשוגג.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת