טהרן חושפת: כך פעלה חוליית הטרור הציוני

משרד המודיעין האירני חושף את הכלים שנתפסו בידי חוליית הטרור שפעלה לדבריו למען "המשטר הציוני". בהודעה שמסר שר המודיעין במדינה נטען שהחולייה הופעלה ממדינה שכנה, ותכננה לפגוע בעוד מדענים או מומחים אירנים יום לפני חגיגות 33 שנים למהפכה המוסלמית באירן. צפו

שבוע לאחר ההודעה הדרמטית באירן על מעצר חוליית טרור ישראלית, נחפשים פרטים נוספים על חבריה. שר המודיעין האירני הכריז אמש שהחולייה מונה 12-15 אנשים שקשורים ל"רשת הריגול ציונית", והם נעצרו בחשד לתכנון פעולות טרור. הוא הצהיר שהחשודים גויסו מבסיס מוסד שפועל במדינה סמוכה, ככל הנראה לאזרבייג'ן השכנה, ותכננו לפגוע במה שמוגדר בסוכנויות הידיעות האירניות "מומחה מקומי".

על פי הידיעות מאירן, בין העצורים ישנם אזרחים אירנים וגם זרים ששיתפו פעולה במטרה להוציא לפועל את אותן פעולות טרור או חיסול. המידע שנמצא בידי רשויות המודיעין האירניות מוביל אותם להאמין שחוליית הטרור תכננה לערוך פיגוע ב-10 בחודש פברואר האחרון, יום לפני חגיגות יום השנה לעליית השלטון המוסלמי - שיעי במדינה. בנוסף, הטלוויזיה האירנית פרסמה תמונות של כלי נשק ואמצעי תקשורת שתפסו אנשי הביטחון האירנים אצל חברי החולייה.

ההודעה ממשרדי המודיעין האירנים היא לא הראשונה מסוגה ולא ניתן לאשש את המידע. בחודש מאי האחרון, נעצרו באירן פעילים מארגון הביון האמריקני ה-CIA בהאשמות דומות. חצי שנה לאחר מכן, אירן שוב הכריזה על מעצר של תריסר חשודים בפעילות ריגול, שתכננו לדברי האירנים לפגוע באתרי הגרעין של המדינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת