השגריר התערב והסרט "הנאצי" שונה‎

שגריר ישראל בתאילנד הופתע לראות שצלב קרס ודמותו של היטלר מופיעים בסרטון חינוכי לילדי תאילנד המוקרן בבתי הקולנוע במדינה. ראש הממשלה התאילנדי נעתר לדרישתו והוציא את הקטע הפוגעני מהסרטון. "צריך להכניס את נושא השואה לתכנית הלימודים התאילנדית", אמר השגריר הישראלי בעקבות המקרה

הסרטון צונזר ושונה (Sky News)

סרטון וידאו של הממשל התאילנדי המציג 12 ערכים בסיסיים שכל תלמיד חייב ללמוד, שונה בלחץ השגריר הישראלי במדינה. הסיבה: בסרטון נראים צלב קרס ודמותו של אדולף היטלר. הסרטון לא ספג ביקורת רק מצד הנציג הישראלי, אלא גם מצד הרשת החברתית שהתמלאה באמירות שלעגו לחוסר הטעם של איור סמלי הרייך השלישי בסרטון החינוכי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הסרטון הוקרן בבתי הקולנוע בתאילנד לפני הסרטים, כחלק מקמפיין רשמי של הממשל "להחזיר את האושר" לחיי התושבים. אבל עכשיו, אחרי הפנייה הישראלית, נמסר מדוברות משרד ראש הממשלה התאילנדי פאנאדה דיסקול ש"הדמות הנאצית תוחלף".

במשרד ראש הממשלה התאילנדי הביעו התנצלות על המקרה שנגרם לטענתם מחוסר הבנה. "הסרט טוב, אבל הוא גרם לבלבול בחברה שלנו", הם הבהירו. "לא נעצור את הפרויקט, אבל נחליף את התמונות הבעייתיות בתמונות אחרות, ראויות יותר".

"הטריד אותי מאוד לראות שימוש כזה בסמלים נאצים", אמר שגריר ישראל שמעון רודד. "הופתעתי שבמהלך עשיית הסרט, כשהוא הגיע לגורמים שאמורים לאשר אותו לשידור פומבי, איש מבין האנשים המלומדים שבדקו אותו, לא זיהה בו בעיה שעשויה לפגוע. אם ניתן ללמוד משהו מכל התקרית הזו זה שצריך להכניס את נושא השואה, במיוחד המסר לטולרנטיות בינלאומית, לתכנית הלימודים התאילנדית".