תיעוד מיוחד: אזרחים אירנים מתנפלים על אחמדינג'אד

בסרטון יוצא דופן, נראית קבלת הפנים הסוערת שלה זכה הנשיא האירני בביקורו בעיר בנדר עבאס. זה החל באדם מבוגר שנקלע למצב כלכלי קשה בעקבות הסנקציות. הוא חסם את רכבו עד שהגיש לאחמדינג'אד את חשבונותיו - והמשיך באישה שזינקה על המכונית וניהלה עמו שיחה ישירה. כך זה נראה

האם השלכות הסנקציות הכלכליות החלו להוות איום של ממש לא רק על בני העם האירני - גם על הנהגתם? תיעוד יוצא דופן מעיר הנמל הדרומית בנדר עבאס, ששודר הערב במהדורה המרכזית של חדשות 2, ממחיש את התסכול הרב שהצטבר בקרב אזרחי הרפובליקה האיסלאמית. התושבים ערכו לנשיא מחמוד אחמדינג'אד קבלת פנים זועמת במיוחד.

בסרטון נראה אחמדינג'אד בעת שנסע ברכבו באחד מרחובות העיר הראשיים ונופף לעבר התושבים כשפלג גופו העליון בלט אל מחוץ למכונית. לפתע, הגיח לעברו אדם מבוגר שהחליט לספר לו על המצוקה הכלכלית שאליה נקלע - מצב שהפך בחודשים האחרונים לנחלתם של אירנים רבים.

"אחמדינג'אד, אני פנסיונר, אני פנסיונר!", זעק לעברו האיש - אך הנשיא האירני, לפחות בתחילה, העדיף להתעלם. בניסיון לצמצם את ממדי המבוכה, החלו מאבטחיו ומוקיריו להגביר את שאגות התמיכה לעברו. כל אלה לא הרתיעו את אותו האזרח, שנראה חובט בזעם בגג רכבו של אחמדינג'אד - עד שזה נאלץ לעצור את נסיעתו.

אחרי שחלחלה בו ההבנה שלא יוכל להיחלץ מהמצב שאליו נקלע, נאות אחמדינג'אד להעיף מבט במסמכים שהגיש לו האיש - וכעבור זמן קצר מיהר למסור אותם אליו בחזרה. אלא שבכך לא תם האירוע: לא חולפת דקה ועל הרכב הנשיאותי זינקה בחורה - לנגד עיני המאבטחים ההמומים שניסו להדוף אותה.

"יש לי בעיה. אני צריכה לדבר איתו", היא צעקה - וללא מורא, שוחחה ישירות עם הנשיא האירני. תוכן השיחה לא נקלט בתיעוד, אולם הדיון בין השניים הסתיים כשאחמדינג'אד סימן לאותה הבחורה להתיישב בחלקו האחורי של רכבו. רק אז הצליחה השיירה הנשיאותית להמשיך בדרכה.

האירנים חשפו פרטים נוספים על "חולית הטרור הישראלית"

אחרי שבשבוע שעבר הכריזו השלטונות בטהרן על חשיפת "חולית טרור ישראלית" שפעלה לכאורה בשטחם ושמרו על מעטה עמימות, פרסמה הערב סוכנות הידיעות הרשמית של הרפובליקה האיסלאמית - "אירנ"א" - פרטים נוספים על חברי התא.

"עד כה נעצרו 15 חשודים במעורבות בחוליה. מדובר בבגירים, מקצתם אזרחי אירן והיתר זרים", נמסר שם. בין היתר, צוין כי "אחד החשודים הוא אימאם ידוע". לפי הדיווח, הצליחו שירותי הביטחון של טהרן לשים את ידיהם גם על כל הציוד ששימש את הכנופיה - שפעלה גם מחוץ לגבולות הרפובליקה האיסלאמית. "במרכז הכלים שהוחרמו - כלי עבודה טכניים והתקנים שונים שהכילו חומרי נפץ מתוצרת האויב הציוני", האשימו שם.

לטענת האירנים, נערכו חברי התא להוציא לפועל "פעולת טרור" ביום שבו צוין ראש השנה הפרסי - נורמוז. "הבחירה בתאריך הזה מהווה דוגמה לאיבה העמוקה שרוכש המשטר הציוני כלפי העם האירני האציל ואת ממדי הטרור הפסיכולוגי שמפעילה הנהגתו בכך שניסה לפגוע בגאווה הלאומית שלנו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת