דיווח: "דאע"ש מנסה למכור את גופת פולי"

אתר אינטרנט אמריקני טוען כי ארגון המדינה האסלאמית (דאע"ש) מנסה לסחור בגופתו של העיתונאי האמריקני ג'יימס פולי, באמצעות מתווכים החברים בארגוני האופוזיציה הסורית. המחיר: מיליון דולר. "מדובר במעשה הומניטרי", טען אחד המתווכים

ג'יימס פולי רגעים לפני הוצאתו להורג (יוטיוב)

ארגון המדינה האסלאמית מספק היום (חמישי) הוכחה נוספת לאכזריותו שוברת השיאים: האתר האמריקני "באז-פיד" מדווח כי אנשי הארגון מנסים למכור את גופתו כרותת הראש של העיתונאי ג'יימס פולי, תמורת סכום של מיליון דולרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אנשי האתר טענו כי הצליחו ליצור קשר עם שלושה מתווכים, שהציעו לספק לקונים פוטנציאליים בדיקת די.אן.איי שתוכיח כי הגופה היא אכן של העיתונאי האמריקני. המתווכים הוסיפו כי עם העברת התשלום יעבירו אנשי דאע"ש את הגופה לקונים דרך גבול סוריה-טורקיה.

המתווכים הציגו את עצמם בפני האתר כחברי כוחות האופוזיציה הסורית, ואחד מהם אף טען כי יש לו קשרים עם ארגון הטרור ג'בת אל-נוסרה, המסונף לאל-קאעידה. המתווכים הסבירו כי הם רואים בהצעת המכירה "מעשה הומניטרי", וכי השבת גופתו של פולי להוריו תסייע להם להשלים עם מותו.

ג'יימס פולי היה השבוי המערבי הראשון שהוצא להורג בעריפת ראש על ידי המדינה האסלאמית בחודש אוגוסט האחרון. מותו האכזרי תועד בסרטון וידאו מזעזע שהופץ על ידי הארגון ברחבי העולם. לאחר הוצאתו להורג של פולי, רצחו אנשי דאע"ש בדרך דומה עוד שני שבויים אמריקניים ושבוי בריטי.

בעבר פורסם כי בטרם הוצאתו להורג של פולי, משפחתו קיבלה הצעה לשחרר את יקיריהם מהשבי בתמורה לתשלום כופר בגובה 132 מיליון דולר - אך הבית הלבן העביר להם שתשלום הכופר בעצמם ייחשב לבגידה בעקרונות האמריקניים, לפיהם לא מנהלים משא ומתן עם טרוריסטים.

משפחתו של ג'יימס פולי טרם הגיבה לפרסום, ואילו הממשל האמריקני מסר כי הנושא נמצא בבדיקה.