אחרי "עולמות הגוף": פגרים משומרים של בעלי חיים

ד"ר גונתר פון האגנס, שהתפרסם לאחר שזיעזע את העולם בתערוכת "עולמות הגוף" בה הוצגו גופות אדם משומרות, עושה זאת שוב: הפעם יצר "ד"ר מוות" תערוכה המציגה פגרים של כ-100 מבעלי החיים הגדולים בעולם שהופשטו מעורותיהם, בהם גורילות, יענים ואפילו כריש. במוזיאון הבריטי מתגאים: אף חיה לא נהרגה ביצירת התערוכה

תערוכת המוות, טייק 2: גונתר פון האגנס, מומחה האנטומיה הגרמני שזעזע את העולם עם תערוכת "עולמות הגוף" בה הוצגו גופות של בני אדם תוך "הפשטת" עורם, עושה זאת שוב. הפעם מדובר בתערוכה חדשה המציגה את קרביהם של כמה מבעלי החיים הגדולים ביותר בעולם.

פון האגנס התפרסם לאחר שפיתח טכניקה חדשנית לשימור רקמות אנושיות, בתהליך המכונה פלסטיזציה. באמצעות התהליך המורכב יצר המדען הגרמני את תערוכת "עולמות הגוף", שהוצגה בפני עשרות אלפים בכל העולם, ועכשיו היא מקבלת גירסה חדשה. בימים אלה מוצגת במוזיאון ההיסטוריה של הטבע בלונדון התערוכה "בעלי חיים - מבפנים ומבחוץ".

אלפי מתעניינים וסקרנים כבר הגיעו לצפות בתערוכה החדשה, בה מוצגים קרוב ל-100 מיני חיות, בהם גורילות, יענים, ג'ירפות ופילים. באי התערוכה יוכלו לצפות אפילו בכריש שעורו הוסר על מנת להציג את מערכת כלי הדם שלו.

במוזיאון מתגאים בכך שהציבור הרחב יוכל להבחין מעתה באנטומיה הפנימית של בעלי החיים ולאמוד את ההבדלים הניכרים במערכות הגוף שלהם, וראשי התערוכה דואגים להדגיש כי אף חיה לא נהרגה על מנת לעבור את תהליך הפלסטיזציה.

ד"ר פון האגנס המציא לראשונה את התהליך המורכב, שעיקרו החלפת כל נוזלי הגוף בסיליקון, בשנת 1977. שימור הגופה הראשון שביצע היה בשנת 1993, והתהליך ארך למעלה מ-1,500 שעות לכל גופה. קבוצות דת רבות התנגדו לתערוכה שיצר וביקורת רבה הוטחה בו, ובשל כך הוא אף זכה לכינוי "ד"ר מוות".

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת