לורד בריטי מציע: "10 מיליון פאונד על ראשו של אובמה"

הלורד אחמד נזיר, חבר בית הלורדים הבריטי, הכריז כי ישלם 10 מיליון פאונד לכל מי שיתנקש בחייו של נשיא ארה"ב ברק אובמה ובנשיא לשעבר בוש. הצעתו הגיעה בתגובה להכרזה דומה של ארה"ב שהציעה פרס כספי על ראשו של מוחמד סעיד, מייסדו של ארגון טרור פקיסטני

סערה סביב הפרס המסוכן, ארכיון (רויטרס)

הצעה מסוכנת: הלורד אחמד נזיר, חבר בית הלורדים הבריטי, הציע פרס כספי של 10 מיליון פאונד לכל מי שיצליח ללכוד את נשיא ארה"ב המכהן ברק אובמה, ונשיא ארה"ב לשעבר, ג'ורג' בוש. זאת בשל החלטת ארה"ב להציב פרס על ראשו של מייסד ארגון טרור פקיסטני המבוקש על חלקו בפיגועי טרור שונים, כך מדווח העיתון הפקיסטני "אקספרס טריביון".

הלורד נזיר הכריז על ההצעה השערורייתית בפורום של אנשי עסקים ופוליטיקאים פקיסטנים בעיר הריפור. לדבריו, הפרס שהציבה ארה"ב על ראשו של חאפז מוחמד סעיד, מייסדו של ארגון הטרור לשקר אי-טויבה, החשוד בביצוע מספר פיגועי טרור וביניהם מתקפת הטרור במומבי, היא עלבון לכל המוסלמים באשר הם, ולמעשה אובמה יצא בהכרזתו כנגד האומה המוסלמית כולה.

"אם ארה"ב יכולה להכריז פרס של 10 מיליון דולר על ראשו של חאפיז סעד, אז גם אני יכול להכריז פרס על ראשיהם של אובמה ובוש", אמר נזיר והוסיף כי הוא יעמוד בהבטחתו גם אם הוא ידרש למכור את כל נכסיו האישיים.

הלורד אחמד נזיר, שהיגר לבריטניה ביחד עם משפחתו מחבל קשמיר בפקיסטן, הוא המוסלמי הראשון שקיבל תואר אצילות לכל החיים בשנת 1998. נזיר ידוע בהתנהגות מעוררת המחלוקת שלו, לפני מספר שנים אירח הלורד בבריטניה את הסופר השבדי ישראל שמיר, הידוע בדעותיו האנטי-ישראליות. כמו כן התנגד נזיר להענקת תואר אצילות לסופר סלמן רושדי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת