מתקפת טילים על שגרירויות באפגניסטן

מתחם השגרירויות בקאבול תחת אש הטליבאן. במתקפה מתואמת היטב, נורו היום טילי נ"ט לעבר שגרירויות בריטניה, גרמניה ומפקדת נאט"ו בבירה האפגנית. נכון לשעה זו אין דיווחים על נפגעים, אך העשן האפור שוב מיתמר מעל קאבול

הטליבאן טוען שאנשיו ביצעו בצהריים סדרת פיגועים משולבת נגד שגרירויות ומוסדות בינלאומיים בבירת אפגניסטן. בין השגרירויות שהותקפו - שגרירות בריטניה, שגרירות גרמניה, וככל הנראה גם מפקדת נאט"ו בעיר.

על פי הדיווחים מקאבול, ירי ממטול רימונים חדר לבית ששייך לשגרירות הבריטית במדינה. משגרירות גרמניה התקבל מידע על מתקפה דומה במקביל, וגם מאבטחי מפקדת נאט"ו דיווחו על מתקפה באותו האזור הדיפלומטי, אזור עם נוכחות מאסיבית של אנשי ביטחון אפגנים וזרים בליבה של קאבול.

האם הכוחות הזרים ישארו עד 2014?

אנשי הטליבאן נטלו אחריות על המתקפה באתרים שמזוהים עם הג'יהאד האיסלאמי. בנטילת האחריות נמסר כי עוד מתקפות דומות ייערכו בהמשך היום במפקדות זרות ברחבי המדינה. "אנו אחראים למתקפות האלה", אמר דובר הטליבאן זאביהולה מוג'אהיד, והדגיש: "הטליבאן מתכונן למתקפה הזו כבר חודשים".

בקאבול סבורים שהמתקפה נועדה לזרז את 'התקפלותם' של הכוחות הזרים מאפגניסטן, עוד לפני 2014. על פי הדיווחים מה"אזור הירוק" (הרובע הדיפלומטי), הירי לעבר השגרירויות הגיע מכמה כיוונים וכתבי סוכנות הידיעות מדווחים על עשן אפור ששוב מיתמר מעל מרכזה של קאבול.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת