הסוכן סירב לשלם לנערת הליווי, הפרשה התפוצצה

אישה שהגיעה לפנות בוקר לבית מלון יוקרתי בעיר קרטחנה שבקולומביה עוררה את חשד פקידי הקבלה, אחרי שסירבה להפקיד תעודה מזהה. שוטרים שהוזעקו למלון תפסו אותה בשיאו של ויכוח סוער עם סוכן אמריקני, אחרי שהוא סירב לשלם לה. כך התפוצצה פרשת נערות הליווי של מאבטחי הנשיא אובמה

אובמה נוחת בקולומביה. שערוריה מביכה (רויטרס)

פרשת נערות הליווי - הגירסה האמריקנית: 11 אנשי השירות החשאי וצבא ארה"ב שהתרועעו עם זונות בקולומביה כבר הושעו מתפקידיהם ונשלחו הביתה, אבל בחינת שרשרת האירועים שבה היו מעורבים שופכת אור על ממדי המבוכה שגרמו מעשיהם לבית הלבן.

הפרשה התרחשה כאשר חברי פמלייתו של אובמה נשלחו לעיר קרטחנה, לרגל ועידת מנהיגי מדינות אמריקה שתיערך במקום. מטרת הגעתם הייתה לדאוג לסידורי האבטחה המוקדמים של הנשיא עוד טרם הגעתו.

את מה שהתרחש בפועל בבית המלון שבו שהו המאבטחים, חשף חבר הקונגרס הרפובליקני פיטר קינג. הוא סיפר כי בדיקה העלתה כי כמעט כל ה-11 הביאו נערות ליווי למקום שבו לנו. בשל סידורי האבטחה הקפדניים, נדרשו כל באי המלון באותו הלילה להפקיד בקבלה תעודה מזהה - ולעזוב את המקום עד 7:00 בבוקר.

לרוע מזלם של המאבטחים, סירבה אחת הזונות להישמע לנהלים - ועוררה את חשד חברי הצוות, שהזעיקו את המשטרה המקומית. בסריקות שנפתחו במקום נתפס אחד המאבטחים עם אותה הפרוצה בחדרו - בשיאו של ויכוח סוער בין השניים שפרץ בשל סירובו של איש הפמלייה האמריקני לשלם לה. לבסוף, נאלץ האחרון להשיב לה כגמולה.

ואם כל סיפור נערות הליווי אינו מביך דיו, חבר הקונגרס קינג סיפר גם על פי עדות שמסרו שלוש מלצריות במלון, לאורך כל שעות הערב שטרם הזמנת הזונות צרכו חברי הצוות של אובמה כמות גדולה של משקאות משכרים.

השירות החשאי הגיב לפרשה שמסעירה את ארה"ב ומסר בהודעה רשמית מטעמו: "ישנן מספר ההאשמות על התנהגות לא נאותה שבוצעה בידי אנשי השירות החשאי בקרטחנה, קולומביה, טרם הגעת הנשיא לוועידה. עקב כך, הסוכנים שוחררו ממשימתם, חזרו לבסיסם בארה"ב והוחלפו בידי סוכנים אחרים. השירות החשאי לוקח כל הפרה של כללי ההתנהגות המקובלים ברצינות רבה. הנושא הועבר לאגף חקירות הפנים של המחלקה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת