לאחר שביקרו אצל זונות: הושעו 11 מאבטחיו של אובמה

11 אנשי השירות החשאי של ארה"ב ששימשו כמאבטחיו של הנשיא אובמה בעת ביקורו בקולומביה, הושעו מתפקידם בשל מה שהוגדר כ"התנהגות בלתי הולמת". המאבטחים ככל הנראה ביקרו אצל זונות בעת ביקור הנשיא בוועידת ראשי מדינות אמריקה בקולומביה

מאבטחים שובבים. הנשיא אובמה, ארכיון (AP)

השירות החשאי של ארה"ב הודיע כי 11 סוכנים הושעו מתפקידם לצורך השלמת החקירה בעניינם. הסוכנים נשלחו חזרה לארצם בבושת פנים, בעת ביקור הנשיא בוועידת ראשי מדינות אמריקה בקולומביה, וזאת לאחר שככל הנראה ביקרו אצל זונות.

הסיבה המדויקת להשעיית המאבטחים טרם פורטה, אך כפי שדווח בסוכנות הידיעות AP הנסיבות שהובילו להשבת כמה מהם חזרה לארה"ב, כללה ביקור אצל כמה זונות בעיר קרטחנה, עיר הנופש הקולומביאנית שמארחת את הוועידה.

אתמול צוטט מקור אנונימי במשלחת הנשיא שאמר כי 12 סוכנים היו מעורבים בתקרית. העיתון "וושינגטון פוסט" ציטט את הממונה על אכיפת החוק בקרב חברי המשלחת, שאמר כי ההאשמות קושרות לפחות אחד מאנשי המשלחת לפרוצות בעיר קרטחנה. דובר השירות החשאי סירב לאשר כי ההתנהגות בגינה נשלחו האמריקנים חזרה לארצם כללה או לא כללה מגע עם זונות מקומיות.

"ישנן מספר ההאשמות על התנהגות לא נאותה שבוצעה בידי אנשי השירות החשאי בקרטחנה, קולומביה, טרם הגעת הנשיא לוועידה. עקב כך, הסוכנים שוחררו ממשימתם, חזרו לבסיסם בארה"ב והוחלפו בידי סוכנים אחרים", אמר דובר השירות החשאי של ארה"ב אדווין דונובן שהוסיף: "השירות החשאי לוקח כל הפרה של כללי ההתנהגות המקובלים ברצינות רבה. הנושא הועבר לאגף חקירות הפנים של המחלקה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת