מועצת הביטחון של האו"ם תשלח משקיפים לסוריה

בהחלטה שהתקבלה פה אחד על ידי 15 המדינות החברות במועצה, הוחלט כי כ-30 משקיפים לא חמושים יישלחו לאזורי הקרבות במדינה על מנת לשים קץ לשפיכות הדמים במדינה. למרות תמיכת רוסיה, הצהיר השגריר הרוסי באו"ם: "הזהרנו מפני התערבות חיצונית"

משקיפים יישלחו לסוריה, ארכיון (רויטרס)

מועצת הביטחון של האו"ם הצביעה פה אחד בעד שליחת קבוצת משקיפים בכירים לסוריה במטרה לשים קץ לשפיכות הדמים במדינה. בין המדינות שהצביעו בעד ההחלטה גם סין ורוסיה, שעד כה תמכו בנשיא הסורי.

ההצבעה נערכה יומיים בלבד לאחר שהפסקת האש שהוכרזה במדינה הופרה על ידי כוחותיו של הנשיא הסורי באשר אסד, שהמשיכו לטבוח במתנגדי המשטר. על פי ההחלטה 30 משקיפים לא חמושים יישלחו בקרוב לאזור הקרבות המרכזיים. מדובר בהחלטה הראשונה שהתקבל על ידי 15 המדינות החברות במועצה מאז החלו אירוע הדמים בערים ברחבי סוריה.

למרות ההסכמה הרוסית למהלך, הצהיר שגריר רוסיה באו"ם, ויטאלי צ'ורקין כי מוסקווה תגביל את צעדי המועצה. "מתוך כבוד לריבונות הסורית, הזהרנו מפני התערבות חיצונית שעלולה להיות הרסנית", אמר צ'ורקין.

המועצה גינתה בחריפות את מה שהוגדר כ"הפרה נרחבת של זכויות האדם בידי הרשויות הסוריות". ההחלטה קוראת לכל הצדדים, כולל מתנגדי המשטר להניח את נשקם ולהפסיק באופן מיידי את האלימות.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת