מושל ורמונט: דובים כמעט טרפו אותי

מפגשים מסוכנים עם חיות טורפות במדינות מסוימות בארצות הברית הם לא דבר נדיר. עבור פיטר שמלין, מושל מדינת ורמונט, מפגש כזה כמעט עלה לו בחייו, כשמשפחת דובים שניסתה לגנוב אוכל שהשאיר לציפורים רדפה אחריו. "יכול היה להיגרם לי נזק רציני", סיפר באימה

פיטר שמלין, מושל ורמונט (AP)

במדינות צפוניות וקרות בארצות הברית, בעלי חיים טורפים כמו דובים הם לא מחזה נדיר. כך גילה, וכמעט חווה על בשרו בסוף השבוע האחרון, מושל ורמונט פיטר שמלין, שמפגש בשעת לילה מאוחרת עם ארבעה דובים כמעט עלה לו בחייו. תחילתו של האירוע ביום רביעי בלילה, אז נכנס המושל אל תוך ביתו. בזמן ששהה שם, שמע לפתע רעשים הבוקעים מחוץ לבית. "פתחתי את החלון, וראיתי ארבעה דובים שמנסים לגנוב את האוכל שהשארתי לציפורים. צעקתי עליהם להסתלק", סיפר המושל.

אלא שהדובים, שלא כל כך התרגשו מהמושל בן ה-56, שעל פי עדותו היה עירום, נרתעו רק לרגע, ומיד חזרו כדי לגנוב מזון - הפעם מסוג אחר. "אחרי שצעקתי עליהם הבנתי שהסבתי את תשומת ליבם אליי. כעת הם היו מעוניינים בי", סיפר. עתה החלו הדובים לרדוף אחרי שמלין, ואחד מהם התמקם על מרפסת ביתו. "הוא עמד במרחק שני מטרים ממני", תיאר המושל באימה,  והוסיף כי "יכול היה להיגרם לי נזק רציני".

עבור מנהיג המדינה הצפונית, החוויה הזו הייתה עלולה להסתיים באסון. לפחות לקח אחד הוא לקח עמו: "אם אתה מתכוון להאכיל ציפורים בעונה הזו של השנה, לפחות תדאג להכניס את מתקני ההאכלה חזרה הבייתה", סיכם בחיוך.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת