"מאבטחי אובמה ביקרו אצל זונות"

מבוכה בארה"ב: 12 אנשי השירות החשאי של הנשיא אובמה נשלח בבושת פנים חזרה לארה"ב בשל מה שהוגדר "התנהגות בלתי הולמת". סוכנות AP ציטטה מקור אנונימי שאמר כי הסיבה היא מגע עם זונות בעת ביקור הנשיא בוועידת ראשי מדינות אמריקה בקולומביה

מאבטחים שובבים. הנשיא אובמה, ארכיון (AP)

תריסר מאנשי השירות החשאי המלווים את נשיא ארה"ב ברק אובמה נשלחו חזרה לארה"ב בבושת פנים בעת ביקור הנשיא בוועידת ראשי מדינות אמריקה בקולומביה. הסיבה: "התנהגות בלתי נאותה". הסיבה המלאה לא פורטה, אך נמסר שהנסיבות שהובילו לפחות אחד מהם חזרה לארה"ב כללו כמה זונות בעיר קטרחנה, עיר הנופש הקולומביאנית שמארחת את הועידה.

סוכנות הידיעות AP ציטטה מקור אנונימי במשלחת הנשיא שאמר כי 12 סוכנים נוספים היו מעורבים בתקרית. העיתון "וושינגטון פוסט" ציטט את הממונה על אכיפת החוק בקרב חברי המשלחת, שאמר כי ההאשמות קושרות לפחות אחד מאנשי המשלחת לפרוצות בעיר קרטחנה. דובר השירות החשאי סירב לאשר כי ההתנהגות בגינה נשלחו האמריקנים חזרה לארצם כללה או לא כללה מגע עם זונות מקומיות.

"ישנן מספר ההאשמות על התנהגות לא נאותה שבוצעה בידי אנשי השירות החשאי בקרטחנה, קולומביה, טרם הגעת הנשיא לוועידה. עקב כך, הסוכנים שוחררו ממשימתם, חזרו לבסיסם בארה"ב והוחלפו בידי סוכנים אחרים", אמר דובר השירות החשאי של ארה"ב אדווין דונובן שהוסיף: "השירות החשאי לוקח כל הפרה של כללי ההתנהגות המקובלים ברצינות רבה. הנושא הועבר לאגף חקירות הפנים של המחלקה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת