ארגנטינה: תינוקת שהוכרזה מתה שרדה 12 שעות במקרר גופות

זוג הורים מארגנטינה הגיעו להיפרד מבתם הפעוטה שלפחות לפי הרופאים, יצאה לאוויר העולם בלא רוח חיים. כשפתחו את מקרר הגופות הבחינו בבכי בוקע ממנו - ונחרדו לגלות כי הילודה הרכה העבירה שם חצי יממה. "השמחה מהידיעה שהיא בחיים חזקה יותר מכל רגש אחר", הסבירה האם

מצב התניקות מוסיף להשתפר. ארכיון (רויטרס)

הסיוט של כל הורה: זוג הורים מארגנטינה החליטו שברצונם לראות את גופת בתם התינוקת בפעם האחרונה, לאחר שהוכרזה על ידי הרופאים כמתה לאחר הלידה. כאשר הגיעו השניים לחדר המתים נדהמו לגלות כי היא בחיים - 12 שעות לאחר שמותה נקבע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אמה של התינוקת, אנליה בוטר, נכנסה לחדר הלידה בשבוע ה-26 להיריון. בתום הלידה בישר לה הצוות הרפואי בצער כי התינוקת נולדה ללא סימני חיים וניתנה לה אף תעודת פטירה לתינוקת, עמה היא שבה להתאוששת בבית.

12 שעות לאחר מכן, החליטו אנליה ובעלה לשוב לבית החולים כדי לראות בפעם האחרונה את גופת בתם, שהוחזקה במגירת מקרר הגופות בחדר המתים. "באותו הלילה הלכנו לחדר המתים, כי רצינו לצלם תמונה של בתנו", סיפרה אנליה לעיתון מקומי.

"שמענו בכי וראינו שהיא בחיים"

"כאשר העובד במקום פתח את המגירה, שמענו לפתע בכי - וראינו שהיא בחיים", שיחזרה האם בהתרגשות. לדבריה, מיד לאחר מכן היא לקחה צעד אחורנית ונפלה על ברכיה כשראתה את התינוקת זזה.

"התינוקת שלי נולדה ב-10:24 בבוקר וב-11:05 כבר הוכנסה למגירת הקירור. היא היתה 12 שעות בקור המקפיא בחדר המתים. אני ראיתי בעצמי את הקרח על גופה", הדגישה אנליה. בעלה של אנליה ציין כי זאת הלידה החמישית של אשתו, וכי עד שהרגישה את צירי הלידה ההיריון עבר ללא כל בעיות.

"בהתחלה, הרופאים אמרו שהיא נולדה ללא רוח חיים, אחר כך אמרו שהיא מתה זמן קצר לאחר הלידה, בגלל שהיא היתה קטנה מדי כדי לשרוד", ציינה אנליה. "אני לא יודעת את מי להאשים, ואני לא חושבת על זה ברגע זה. השמחה בידיעה שהיא בחיים חזקה יותר מכל רגש אחר. אני מאמינה שזה נס מאלוהים", הוסיפה.

מנהל ביה"ח: "אין לנו הסבר"

לדברי האם, בתה התינוקת מתחזקת יותר ויותר בכל רגע. ההורים החליטו להעניק לבתם הקטנה את השם "לוס מילגרוס", שמשמעו אור הנס. בתוך כך, החליט בית החולים להשעות את הצוות הרפואי שלקח חלק במחדל בזמן שנערכת חקירה בנושא.

התגובה שהגיעה עד כה ממנהל בית החולים היא: "ברגע הזה אין לנו כל הסבר. התינוקת נבדקה על ידי רופאים שונים שהגיעו כולם לאותה המסקנה - הילדה נולדה מתה".