רעש אדמה בעוצמה 8.7 דרגות הכה באינדונזיה; בוטלה אזהרת צונאמי באוקיינוס השקט

רעידת אדמה חזקה הכתה בצהריים בחופי אינדונזיה, בעוצמה של 8.7 דרגות. היא הורגשה גם בתאילנד, הודו וסינגפור – והביאה בעקבותיה שלושה רעשי משנה, מתוכם אחד בעוצמה 8.8. עדי ראייה תועדו בפאניקה: "בניינים רעדו". אזהרת צונאמי באוקיינוס השקט בוטלה

רעש אדמה בעוצמה 8.7 דרגות הכה בשעות הצהריים בחופי אינדונזיה. אזהרת הצונאמי שפורסמה לכל המדינות באוקיינוס השקט בעקבות הרעש - בוטלה. משדר מיוחד בעקבות ההתפתחויות העברנו בשידור ישיר בחדשות 2 באינטרנט.

מקור רעש האדמה העוצמתי הוא 33 קילומטרים מתחת לקרקעית האוקיינוס השקט. הרעש הורגש גם בתאילנד, הודו וסינגפור. עדי ראייה דיווחו על פאניקה וחשש מפני גלי צונאמי - לקח מאסון הצונאמי שהכה במדינה. תושבים בסינגפור צייצו בטוויטר כי הבניינים במדינה "רעדו יותר מדקה".

לאחר זמן קצר הורגשו שלוש רעידת משנה באזור - האחת בעוצמה 6.5 דרגות, השנייה בעוצמה 8.8 דרגות והשלישית בעוצמה 8.1. גם בשלוש הרעידות הללו לא דווח על נפגעים. שדות התעופה בתאילנד נסגרו בעקבות התראת הצונאמי. המכון הגיאופיזי באינדונזיה דיווח כי בעקבות רעש האדמה, זוהו גלים רבים בגבהים שונים שעושים את דרכם לכיוון חופיה המערביים של המדינה.

נשיא אינדונזיה סוסילו באמברג קיים בצהריים תדרוך עיתונאים עם ראש ממשלת בריטניה דיוויד קמרון, והתייחס לרעש האדמה העוצמתי. "לא פרסמנו אזהרת צונאמי, אך אנחנו דרוכים", אמר באמברג בתדרוך העיתונאים. "מערכת האזהרה שלנו פועלת היטב, והוריתי לכל צוותי החילוץ לטוס מיד לאזור הרעש על מנת להבטיח שהמצב תחת שליטה ולנקוט האמצעים הנדרשים. תודה לאל, ממה ששמעתי אין נפגעים או נזק ממשי שנגרם באזור הרעש".

על פי עדויות באחד האיים הסמוכים למרכז הרעש, נרשם שפל של יותר מ-80 ס"מ. בתמונות שמשדרים כלי התקשורת באינדונזיה מתועדים מאמצי פינוי הפצועים על אלונקות. תושבים רבים מצאו מקלט במסגדים מקומיים ובתי ספר.

הרב מנדי מנדלסון, הרב של בית חב"ד בפוקט, תאילנד, סיפר בצהריים לחדשות 2: "הייתי עם המשפחה ועוד כמה ישראלים בבית חב"ד, שנמצא קרוב לחוף. פתאום שמנו לב שהספה והכיסאות זזים, חשבנו שהרעידה נגרמה כתוצאה מפעילות באתר בנייה סמוך, אבל משיחה עם כוחות הביטחון הבנו שהייתה רעידת אדמה ואזהרת צונאמי. אפילו לא היה לנו זמן לארוז, וברחנו יחד עם עוד מספר ישראלים ועברנו להרים. אני נמצא בקשר עם קבוצות מטיילים רבות מהארץ, שרובן עזבו את האזור המסוכן".

רעידת האדמה באינדונזיה - "מהחזקות אי פעם"

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק