אירן: "מצלמים ספינות קרב אמריקניות במפרץ"

ברפובליקה האסלאמית עונים לדיווחים לפיהם המודיעין האמריקני הצליח לחדור אל לבה של תכנית הגרעין האירנית ולעקוב אחריה. "התמונות שהם פרסמו הן תמונות לווין", אמר קצין אירני בכיר וחשף: "מל"טים שלנו חגים במפרץ ומתעדים ספינות קרב אמריקניות"

נושאת המטוסים "אנטרפרייז". בדרך למפרץ (רויטרס)

עוד הבלחה מבית היוצר של המלחמה הפסיכולוגית האירנית במערב: קצין בכיר בצבא אירן טוען כי חיל האוויר האירני מתעד את פעילות ספינות הקרב ונושאות המטוסים האמריקניות במפרץ הפרסי, ודוחה את הדיווחים לפיהם המודיעין האמריקני עוקב מקרוב אחר תכנית הגרעין האירנית.

"מל"טים של הצבא האירני ו'משמרות המהפכה' חגים מעל הספינות האמריקניות במפרץ ומצלמים אותם", אמר הגנרל פרזאד אסמאעילי, מפקד בסיס חיל האוויר האירני "חאתם אל-אנביאא".

אסמאעילי התייחס גם לדיווחים האחרונים בכלי התקשורת הזרים, לפיהם המודיעין האמריקני הצליח לחדור לעומק ההתנהלות של תכנית הגרעין ולדעת היטב באיזה קצב היא מתקדמת. "שום מל"ט אמריקני לא חדר לשמיים הטריטוריאליים האירניים. התמונות שפורסמו הן תמונות לווין", טען הקצין הבכיר והזכיר כי בפעם האחרונה שניסה כלי טיס אמריקני לחדור לשמיים הטריטוריאליים של אירן - הוא הופל.

"ארה"ב תשלח נושאת מטוסים נוספת למפרץ"

שלשום דווח כי חיל הים האמריקני מתכוון לשגר נושאת מטוסים שנייה למפרץ הפרסי, על רקע הצהרותיה של הרפובליקה האיסלאמית ערב שיחות הגרעין עם המערב כי אין בכוונתה לוותר על זכותה לפתח טכנולוגיה גרעינית.

רשת "פוקס" האמריקנית ציטטה קצין בכיר בצי האמריקני מאשר את הדברים, ואומר כי נושאת המטוסים "אנטרפרייז" היא שתצטרף לנושאת המטוסים שכבר שטה באזור המפרץ - הספינה "אברהם לינקולן".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת