מיליונים למורים - רק בלוטו

מורה בחינוך המיוחד, מנהלת בית ספר ומורה בבית ספר יסודי - הם שלושת הזוכים בפרס הגדול ביותר בהגרלת ה-100 מיליון שנערכה בארצות הברית. "אלו האנשים שהייתם רוצים שייזכו בלוטו", אמר מנהל הלוטו במרילנד שהגיש את הפרס ל"שלושת האמיגוס המיליונרים" - שכבר הודיעו שהם לא מתכוונים להפסיק ללמד

שלושה אמיגוס מיליונרים (AP)

אחרי יותר משבוע של חקירות ומסתורין סביב הזוכים בהגרלת ה-100 מיליון בארצות הברית, מחזיקי הכרטיסים ששווים מיליונים זוהו כשלושה מורים שמצהירים כי הם מתכננים להמשיך ולעבוד, ובעיקר ביקשו להישאר אנונימים. מנהל הלוטו במרילנד סטפאן מרינו, אמר שהשלושה הם מורה בחינוך המיוחד, בשנות ה-20 לחייה, מורה בן 50 בבית ספר יסודי ומנהלת בית ספר בת 40.

כל אחד מהם קיבל 35 מיליון דולר - תוספת עצומה למורים ממרילנד, "אפילו אם הם מחזיקים במספר משרות", כמו שאמר ראש הלוטו במרילנד . סכום הפרסים הכולל שחולקו אחרי ההגרלה הגיע ל-656 מיליון דולר, אך השלושה שזכו בסכומים הגבוהים ביותר מעדיפים מסיבות ברורות להישאר אנונימיים, ולקרוא לעצמם "שלושת האמיגוס" - וכך נכתב על הצ'ק.

"אנחנו שמחים שהסיפור הזה נגמר כך", אמר מרינו, שסיפר שזו הפעם הראשונה שהשלושה ניסו את מזלם בהגרלה כיוון שהסכום העצום קסם להם. מרינו גם סיפר שלפחות אחד מהם הוא מבקר קבוע בכנסיה, שביקש בתפילה חרישית קצת עזרה מבורא עולם. המידע שנחשף היום מאמת את חשד הנהלת הלוטו שחקרה את מירלנד ווילסון - עובדת מקדונלד, שטענה כי החזיקה את הכרטיס הזוכה, אבל איבדה אותו.

הזוכים סיפרו על הערב שבו נערכה ההגרלה. הצעירה שבהם פרסה את כרטיסי ההגרלה על הרצפה בביתה ובדקה את המספרים. כשהבינה שהיא מחזיקה בכרטיס זוכה, התקשרה מיד לחברים. "דווקא באותו ערב שכחתי מההגרלה והלכתי לישון", סיפר אחד מהם. "בערך ב-23:30 הטלפון צלצל וצלצל, לבסוף החלטתי לענות כי חשבתי שמשהו לא טוב קרה. מהעבר השני נשמע קול שאמר 'תתלבש ובוא לכאן עכשיו'".  

מה התכניות לכספי הזכייה? השלושה אמרו שהם מתכוונים להמשיך לעבוד. "המחויבות שלהם לבית הספר ולתלמידים פשוט מדהימה", אמר מנהל הלוטו. "אני לא יכולה לוותר על הילדים שלי", אמרה הזוכה המאושרת. אבל משהו בכל זאת ישתנה. השלושה אמרו שישלמו שכר לימוד לכל המשפחה וייקנו בתים חדשים. גם טיול לאירופה הוזכר בתכניות.  

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת